Salah 50' (k)

Button, Bong, Duffy, Dunk, Montoya, Locadia, Propper, Stephens, March (Knockaert 66'), Gross (Kayal 79'), Murray (Andone 66')

Alisson, Alexander-Arnold, Fabinho, Van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Henderson, Shaqiri (Milner 72'), Mane (Keita 90'), Salah (Origi 90+4'), Firmino

Gracze Brighton rozpoczęli spotkanie.

Pierwszą groźniejszą akcję meczu w 9 minucie stworzyli goście. Robertson dośrodkował mocno w pole karne, ale piłka minęła zarówno Mane jak i Firmino.

15 minuta i szansa gospodarzy. Gross dośrodkował z prawej strony boiska, ale Murray strzelił głową niecelnie.

Liverpool przeważa, ale nie może się przebić przez obronę zespołu Mew.

27 minuta. Dośrodkowanie Aleksandra-Arnolda trafia na głowę Shaqiri’ego, ale jego strzał minimalnie mija bramkę gospodarzy.

Koniec pierwszej połowy.

Mecz toczył się w wolnym tempie i nie obfitował w sytuacje strzeleckie. Liverpool rozgrywał spokojnie, ale Brighton bronił się skutecznie.

The Reds wznowili mecz.

2 minuty później Salah wpadł w pole karne, ale jego uderzenie obronił Button. Pierwszy celny strzał w meczu.

Po chwili w „szesnastce” podczas próby strzału Gross fauluje Salaha. Rzut karny, którego na gola zamienia sam poszkodowany. 1:0 dla The Reds.

W 58 minucie szanse mieli gospodarze. Montoya podał mocno w pole karne, ale strzał Grossa zablokował Fabinho.

66 minuta. Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Knockaert za Marcha i Andone za Murraya.

Po chwili dobra próba Locadii, ale jego strzał z dystansu sparował na rzut rożny Alisson.

W 72 minucie zmiana w zespole The Reds. Milner za Shaqiri’ego.

Trzy minuty później z dystansu uderzył Firmino, ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy.

79 minuta. Ostatnia zmiana w zespole Mew. Kayal za Grossa.

Chwilę później po trójkowej akcji Firmino, Salaha i Wijnalduma, ten ostatni uderza z dystansu. Minimalnie niecelnie.

W 88 minucie Milner wpada z lewej strony w pole karne i na raty podaje do Salaha, ale ten fatalnie pudłuje.

90 minuta. Klopp wprowadza Keitę za Mane.

Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

Chwilę przed zakończeniem spotkania zmiana taktyczna w zespole Liverpoolu. Origi za Salaha.

Koniec meczu. Liverpool wywozi 3 punkty z AMEX Stadium.

Sędzia: Kevin Friend
Frekwencja: 30 682