Alisson; Alexander-Arnold, van Dijk, Matip, Robertson; Fabinho, Keita (66' Wijnaldum), Henderson (77' Milner); Firmino, Mané, Salah (90' Shaqiri).

Chelsea

Kepa; Azpilicueta, Rüdiger (40' Christensen), Luiz, Emerson; Jorginho, Kante, Loftus-Cheek (75' Barkley); Hudson-Odoi (56' Higuain), Willian, Hazard.

Pierwsza połowa...

Przed rozpoczęciem spotkania oddano hołd 96 kibicom, którzy stracili życie podczas tragedii w Hillsborough.

The Reds rozpoczęli z wysokiego C. Już w 6. minucie po podaniu Mané dobrą sytuację miał Salah. Strzał z powietrza Egipcjanina powstrzymał jednak Keppa.

Odpowiedział następnie Hazard. Piłka po uderzeniu zawodnika Chelsea wylądowała w rękawicach Alissona.

Swoich sił z dystansu próbował później Henderson, lecz jego strzał odbił David Luiz i futbolówka poszykowała ponad bramką.

Chwilę później kontratak gości niecelnym strzałem zakończył Willian.

W 38. minucie po podaniu Salaha znakomitą okazję miał Mané. Senegalczyk uderzył jednak obok bramki.

druga połowa...

Tuż po przerwie na prowadzenie wyszli The Reds.

Piłkę w siatce Chelsea umieścił Sadio Mané, którego wyśmienitym dośrodkowaniem obsłużył Jordan Henderson.

Chwilę później prowadzenie Liverpoolu podwyższył Salah.

Egipcjanin zdobył przepięknego gola z dystansu.

Szybko odpowiedzieć mogli goście, a dokładniej Hazard.

Belg miał 2 wyśmienite okazje do strzelenia kontaktowej bramki. Najpierw trafił jednak w słupek, a jego drugi strzał obronił Alisson.

Czerwoni odzyskali później kontrolę nad spotkaniem i zapewnili sobie wygraną 2:0.

Sędzia: Michael Oliver
Frekwencja: 53 279