Pavkov (29')

Borjan, Stojkovic (Gobeljić 59'), Savic, Degenek, Rodic, Srnic, Krsticic (Jovičić 73'), Jovancic, Nabouhane, Marin (Čaušić 64') , Pavkov.

Alisson, Alexander-Arnold (Gomez 45'), Matip, Van Dijk, Robertson, Wijnaldum, Milner, Lallana (Origi 79'), Mane, Salah, Sturridge (Firmino 45').

Pierwsza połowa...

Gospodarze dopingowani przez zgromadzonych na stadionie kibiców rozpoczęli dość energicznie. Po krótkiej wymianie ciosów wyśmienitą szansę na strzelenie bramki zmarnował Sturridge. Anglik był niepilnowany w polu karnym i z bliskiej odległości uderzył ponad bramką.

W 22. minucie impas przełamał Pavkov. Serbski napastnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i mocnym strzałem głową umieścił piłkę w sieci.

Chwilę później Crvena Zvezda prowadziła już 2:0, a po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Pavkov. Serb wykorzystał błąd Liverpoolu, a następnie precyzyjnym strzałem z dystansu zaskoczył Alissona.

Druga połowa...

Zaniepokojony wynikiem spotkania Klopp zdecydował się na 2 zmiany już po pierwszych 45 minutach. Po przerwie za Sturridge'a i Arnolda weszli Firmino i Gomez.

Goście mieli przewagę, lecz nie potrafili sobie stworzyć stuprocentowej okazji. Swoich sił z dystansu próbował Salah, lecz golkiper gospodarzy wybronił strzał Egipcjanina.

W 78. minucie na murawie zameldował się Divock Origi, który zastąpił Adama Lallanę.

Do samego końca spotkania nie padła już żadna bramka.

The Reds ulegli Czerwonej Gwieździe Belgrad 2:0.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz
Frekwencja: 51 318