Porto

Casillas, Militao, Pepe, Felipe, Telles, Otávio (Tiquinho Soares 46'), Danilo, Herrera (C), Corona (Fernando 78'), Marega, Brahimi (Costa 81').

Alisson, Alexander-Arnold (Gomez 66'), Matip, Van Dijk, Robertson (Henderson 71'), Wijnaldum, Fabinho, Milner (C), Salah, Origi (Firmino 46'), Mané.

Pierwsza połowa...

1': Marega zagrywa piłkę do Corony, ten ścina ze skrzydła i decyduje się na uderzenie, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

14': Wrzutka w pole karne Liverpoolu, do której doszedł Marega. Jednak strzał malijskiego napastnika znacząco mija bramkę strzeżoną przez Alissona.

26': Świetna interwencja Van Dijka, który w ostatnim momencie powstrzymał Herrerę. Poważny błąd defensywy the Reds.

27': GOL! Mimo dominacji Porto, to Liverpool wychodzi na prowadzenie za sprawą Mané. Senegalczyk wykorzystał podanie Salaha i skierował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

29': Brahimi w dogodnej sytuacji nieczysto trafił w piłkę. Porto mogło szybko doprowadzić do wyrównania.

40': Alisson z łatwością radzi sobie z uderzeniem Corony, który przedarł się do pola karnego Liverpoolu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa...

54': Miękkie dośrodkowanie Herrery z lewego skrzydła i strzał Soaresa, po którym piłka minimalnie minęła bramkę Liverpoolu.

65': Liverpool na dwubramkowym prowadzeniu! Książkowy kontratak zespołu Kloppa wykończył Salah, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

68': Odpowiedź Porto! Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego i Alissona pokonuje Eder Militao, który wyskoczył najwyżej w polu karnym the Reds. Już tylko 2:1 dla Liverpoolu.

73': Fatalne pudło Mané! Senegalczyk otrzymał fantastyczne podanie od Hendersona, następnie minął Casillasa i nie trafił do pustej bramki, przenosząc piłkę nad poprzeczką.

77': Kolejne genialne zagranie Hendersona. Tym razem Anglik idealnie dośrodkował futbolówkę do Firmino, który podwyższył prowadzenie Liverpoolu.

82': Strata Gomeza, ale w dobrej sytuacji minimalnie pudłuje Soares.

84': Van Dijk ustala wynik meczu! 4:1 dla Liverpoolu. Mané przedłuża dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Holender bez problemów pokonuje Casillasa, dobijając drużynę Porto.

Sędzia: Danny Makkelie
Frekwencja: 49,117