21.08.2004 16:00
2:1
Manchester City
MCI

Po słabej grze Liverpool zdołał podnieść się w drugiej połowie i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść pokonując gości z Manchesteru 2-1.

Po pierwszej połowie było 1-0 dla Manchesteru City. Bramkę po koszmarnym błędzie Jurka Dudka zdobył Anelka.

Jednak tylko 3 minut drugiej połowy potrzebowali piłkarze Liverpoolu, by doprowadzić do remisu. Milan Baros po pięknym podaniu Gerrarda strzelił nad interweniującym Davidem Jamesem.

Liverpool szybko ruszył do strzelenia zwycięskiej bramki, jednak ta sztuka udała się 15 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Carragher długim podaniem uruchomił Barosa, którego strzał nogami obronił James, a przy dobitce kapitana Stevena Gerrarda nie miał żadnych szans.

Ekipę gości dobija Dunne, który po brzydkim faulu na Cisse otrzymuje drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną i opuszcza boisko.

Liverpool: Dudek, Riise, Carragher, Hyypia, Josemi, Kewell, Gerrard, Hamann, Finnan, Baros, Cisse.

Weszli z rezerwy: Diao, Warnock, Biscan.