Reina, Aurelio, Carragher, Arbeloa, Finnan, Kewell, Alonso, Mascherano, Pennant, Gerrard (k), Torres
Benayoun, Crouch, Itandje, Kuyt, Riise

Kirkland, Kilbane, Bramble, Melchiot (k), Taylor, Scharner, Valencia, Brown, Landzaat, Heskey, Bent
Boyce, Koumas, Olembe, Pollitt, Sibierski

Frustrujący wieczór na Anfield

Nadzieje kibiców Liverpoolu na tytuł mistrza Anglii oddaliły się jeszcze bardziej w środowy wieczór na Anfield, gdzie Czerwoni zaledwie zremisowali z ekipą Wigan.

Fernando Torres wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 49 minucie, ale na 10 minut przed końcem Anfield skutecznie uciszył Titus Bramble po ładnym uderzeniu.

1-4-1-4-1 to było ustawienie Rafaela Beniteza na ten mecz.

Liverpool zaczął mecz od ataków na bramkę Wigan. Fernando Torres trafił nawet do siatki po akcji z Kewellem, ale boczny arbiter podniósł w górę swoją chorągiewkę.

Zaskoczyć Kirklanda w pierwszej połowie próbował zaskoczyć jeszcze m.in Mascherano, ale uderzył prosto w byłego bramkarza Liverpoolu.

The Latics także mieli coś do powiedzenia w pierwszej odsłonie, kiedy po strzale z dystansu Browna piłka poleciała minimalnie obok siatki Reiny.

Na początku drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Gerrard podaje do Finnana, który odważnie wbiegł w pole karne i zagrał do El Nino, który dopełnił formalności.

Od tego momentu Liverpool jakby zwolnił tempo. Szans w strzałach z dystansu próbował Kewell i Gerrard.

W 79 minucie Nasz kapitan nieczysto trafił w piłkę we własnym polu karnym, która wpadła pod nogi Titusa Bramble'a i zrobiło się 1-1.

Liverpool od tego momentu zdecydowanie przyśpieszył, ale tego dnia podopiecznych wyraźnie sfrustrowanego obrotem sprawy Beniteza nie było stać na nic więcej.

Sędzia: Steve Bennett
Frekwencja: 42 380