WBA
Premiership
26.04.2003 16:00
0:6

Znakomity występ Michaela Owena w sobotnie popołudnie na the Hawthorns sprawił, że The Reds nadal liczą się w walce o miejsce premiowane występem z Lidze Mistrzów w następnym sezonie.

Liverpool rozgromił West Bromwich Albion 6-0, a cztery trafienia zanotował Michael Owen, który tym samym przekroczył magiczną liczbę 100 goli w lidze.

Pozostałe dwie bramki dla Czerwonych strzelił Milan Baros. Taka wygrana łącznie ze stratą punktów przez naszego głównego rywala do miejsca w grze w Champions League, Chelsea, sprawia, że czwartą pozycję mamy nadal w zasięgu ręki.

Była to pierwsza ligowa wizyta Liverpoolu na The Hawthorns od 1986 roku. Wiadome było przed spotkaniem, że the Baggies spadają o jedną klasę rozgrywkową niżej, a słuszność tej relegacji the Reds potwierdzili bezlitosnym występem.

Owen otworzył wynik meczu w 15 minucie, kiedy po otrzymaniu podania od Riise wygrał pojedynek z Clementem i precyzyjnym strzałem po ziemi na dalszy róg słupka umieścił piłkę w siatce West Bromwich.

Następnie z rzutu wolnego uderzał Murphy, a Milan Baros zmarnował dwie znakomite okazje do podwyższenia stanu gry.

Gospodarze schodzili do szatni przegrywając zaledwie jednym golem, jednak tuż po przerwie na 2-0 podwyższył Milan Baros, a chwilę później Owen mógł świętować swojego setnego gola w lidze.

Praktycznie rzecz biorąc było już po meczu, jednak Owen nadal miał jeszcze wystarczająco dużo czasu by dołożyć dwa następne trafienia i udowodnić, dlaczego jest nazywany jednym z najgroźniejszych napastników w Europie.

Ponownie twórcą akcji był Baros, który wpierw popisał się znakomitym rajdem prawą stroną, a następnie jego strzał został obroniony przez bramkarza West Brom, jednak jego trud nie został zmarnowany, gdyż do piłki zdołał dobiec Owen i z łatwością dobił strzał młodego Czecha. Czwarte trafienie Owen zanotował z zimną krwią wykańczając znakomitą akcję Murphy'ego.

Sześć minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Milan Baros, który strzelając pomiędzy nogami Houlta tylko potwierdził przewagę Liverpoolu.

West Bromwich Albion: Hoult, Balis, Clement, McInnes, Wallwork, Dichio, Johnson, Roberts, Gregan, Koumas, Udeze. Subs - Murphy, Dobie, Jordao, Chambers, Lyttle.

Liverpool: Dudek, Carragher, Riise, Hyypia, Traore, Hamann, Gerrard, Murphy, Diouf, Owen, Baros. Subs - Arphexad, Smicer, Heskey, Diao, Cheyrou.

Sędzia: Dermot Gallagher