Reina, Johnson, Enrique, Agger, Skrtel, Maxi (Downing 74), Henderson, Spearing (Shelvey 83), Suarez, Carroll, Kuyt (Bellamy 68)
Doni, Coates, Carragher, Kelly

Foster, Olsson, Ridgewell, McAuley, Jones, Brunt, Thomas (Andrews 69), Dorrans (Cox 86), Mulumbu, Long, Odemwingie (Scharner 83)
Fulop, Shorey, Dawson, Tchoyi, Andrews

Liverpool pomimo wyraźnej przewagi przegrał na Anfield z West Bromwich Albion 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla ekipy Roya Hodgsona zdobył Peter Odemwingie.

Po 3-meczowej absencji na bramkę Liverpoolu powrócił Pepe Reina. Hiszpan w tym spotkaniu zagrał z opaską kapitańską, gdyż Steven Gerrard nie znalazł się w kadrze meczowej, ze względu na nadchodzący finał Pucharu Anglii.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego Liverpool dążył do zdobycia bramki, zaś ekipa gości ograniczała się do kontrowania. Pierwszą stuprocentową okazję miał Dirk Kuyt. Akcję rozpoczął aktywny Carroll, następnie podał do Suareza, który odegrał do niekrytego Holendra. Kuyt w sytuacji sam na sam uderzył obok długiego słupka.

W 18. minucie Johnson wypuścił Suareza, ten zagrywa piłkę wzdłuż bramki w kierunki Aggera, lecz obrońca WBA uniemożliwił Duńczykowi dojście do piłki.

Dziesięć minut później swoją szansę mieli goście. Górna piłka spada pod nogi Brunta, który uderza z woleja, ale Reina zdołał to obronić.

Chwilę potem kolejną dobrą interwencją popisał się hiszpański bramkarz. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźnie uderzał Ridgewell, lecz i tym razem Reina wyszedł obronną ręką.

Przed przerwą gospodarze stworzyli sobie jeszcze jedną sytuację, po której powinien paść gol. Piłkę w polu karnym otrzymał Daniel Agger, który efektownie minął obrońcę i uderzył po krótkim słupku, jednak dobrze ustawiony Foster nie miał problemów z obroną.

Pięć minut po wznowieniu gry fantastyczną akcję rozegrali Liverpoolczycy. Szybka wymiana podań pomiędzy Suarezem, Johnsonem i Kuytem, kończy się odegraniem przed pole karne do Hendersona. Anglik zdecydował się na strzał i trafił w poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze od pleców bramkarza, ale ostatecznie nie wpadła do siatki.

W 66. olbrzymie zamieszanie w polu karnym gości, po którym powinna paść bramka. Suarez zagrywa piłkę, która ostatecznie trafia do Carrolla. Anglik jest sam na sam z leżącym Fosterem, ale nie trafił czysto w piłkę. Futbolówka ląduje jeszcze pod nogi Spearinga, ale młody Scouser również nie potrafił pokonać bramkarza the Baggies.

Minutę potem kolejny strzał z dystansu oddał Henderson, ale piłka nieznacznie minęła bramkę.

Kenny Dalglish chcąc wzmocnić ofensywę, decyduje się na dwie zmiany. Dirka Kuyta zastąpił Craig Bellamy, a cztery minuty później Steward Downing zajął miejsce Maxiego Rodrigueza.

74. minuta to idealnie zobrazowanie piłkarskiego porzekadła o niewykorzystanych sytuacjach. Złe podanie Johnsona umożliwiło Odemwingie wyjście sam na sam z Reiną, który popełnia podstawowy błąd i wpuszcza bramkę. Napastnik gości oddał strzał na krótki słupek blisko Reiny, zaś Hiszpan instynktownie poszedł w drugą stronę.

W odpowiedzi strzelał Bellamy, ale Foster nie dał się zaskoczyć. Do piłki doszedł jeszcze Carroll, ale jego dobitka została zablokowana.

W 82. minucie Dalglish przeprowadził ostatnią zmianę. Zszedł Jay Spearing, a w jego miejsce pojawił się Jonjo Shelvey.

W doliczonym czasie gry, ostatnią okazję mieli gospodarze, ale uderzenie Suareza znów obronił bramkarz the Baggies.

The Reds przez całkowity brak skuteczności przegrywają kolejne spotkanie.

Sędzia: Swarbrick
Frekwencja: 43,660