Ruddy, R. Martin, Barnett, Turner, Garrido, Johnson, Howson, Snodgrass, Surman (Hoolahan 55), Morison (Tettey 79), Jackson (Holt 46)
Bunn, E. Bennett, Tierney, R. Bennett,

Reina, Johnson (73 Carragher), Wisdom, Skrtel, Agger, Sahin (Henderson 65), Allen, Gerrard, Sterling, Suso (Assaidi 59), Suarez
Jones, Downing, Coates, Borini

Liverpool zwyciężył we wczorajszym spotkaniu 5:2 z Norwich City na Carrow Road. Kolejnego hat-tricka na tym stadionie zdołał ustrzelić Luis Suarez, a the Reds przerwali passę kilku meczów bez wygranej w rozgrywkach ligowych.

Oba zespoły przed sobotą nie miały na swoim koncie jeszcze wygranej w Premier League, co zapowiadało ciekawą rywalizację. Do składu w miejsce zawieszonego Shelveya wskoczył Nuri Sahin, który w środku tygodnia dwukrotnie trafił do siatki w spotkaniu z West Bromwich Albion. Kontuzjowanych Kelly'ego i Boriniego zastąpili zaś Wisdom oraz Suso.

Od początku spotkania przewagę osiągnęli podopieczni Brendana Rodgersa, czego efektem była bramka zdobyta już w 2. minucie. Na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, który oddał strzał z okolic pola karnego, a wcześniej piłkę odegrał mu Nuri Sahin.

The Reds w kolejnych minutach nie oddawali zbyt często futbolówki gospodarzom, a dużą aktywnością wykazywali się młodzi zawodnicy - Suso i Sterling. W 22. minucie arbiter Mike Jones powinien podyktować rzut karny za faul na Luisie Suarezie, jednak z niewiadomych przyczyn ostatecznie nie zrobił tego.

Dobrą okazję na podwyższenie rezultatu w 33. minucie miał Steven Gerrard, któremu znakomicie podał Suarez, jednak kapitan the Reds nie potrafił pokonać strzałem głową Johna Ruddy'ego.

Chwilę później z atakiem ruszyli gospodarze, którzy odebrali piłkę Liverpoolowi na własnej połowie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Johnson, a Pepe Reina zapewne nie miałby problemów z obroną tego uderzenia, jednak futbolówka odbiła się po drodze jeszcze od Jacksona i reprezentant Hiszpanii końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.

W 38. minucie Suarez najpierw zmarnował znakomitą szansę na zdobycie bramki, ale zaraz po wznowieniu gry przez Norwich Urugwajczyk odebrał piłkę defensorom i strzałem z zewnętrznej części stopy podwyższył na 2:0, uciszając roześmianą wcześniej publiczność na Carrow Road.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a na początku drugiej połowy zespół gospodarzy mógł nawiązać kontakt z Liverpoolem. W 46. minucie w światło bramki uderzył Surman, jednak ostatecznie piłka przeleciała nad bramką po tym, jak Snodgrass próbując wbić ją do siatki strasznie się pomylił.

Niewykorzystana okazja przez Norwich zemściła się i the Reds podwyższyli w 47. minucie wynik spotkania na 3:0. Do siatki po raz pierwszy w Premier League trafił Nuri Sahin, a asystę zaliczył Luis Suarez, który najpierw chciał podawać do Raheema Sterlinga.

Dziesięć minut później hat-tricka skompletował Suarez, który ładnym uderzeniem pokonał zza pola karnego bramkarza Norwich. Warto dodać, że Urugwajczyk zapisał się w historii Liverpoolu, ponieważ nikt wcześniej nie strzelił trzech goli w wyjazdowych spotkaniach z tym samym rywalem w dwóch kolejnych sezonach.

Zaraz po tym boisko opuścił Suso, a w jego miejsce pojawił się Oussama Assaidi.

Liverpoolowi nie udało się jednak zachować czystego konta. W 59. minucie strzał Martina wypluł przed siebie Pepe Reina, a Morison wykorzystał tę okazję i umieścił piłkę w siatce.

W 65. minucie Jordan Henderson zastąpił strzelca bramki na 3:0, Nuriego Sahina.

Podopieczni Brendana Rodgersa nie zadowolili się jednak czterema zdobytymi bramkami i Steven Gerrard odpowiedział na wcześniejsze trafienie gospodarzy. Kapitan the Reds przeprowadził dwójkową akcję ze Sterlingiem, który wyłożył mu piłkę przed pole karne, a Gerrard nie miał problemów z pokonaniem Ruddy'ego.

W końcówce spotkania poważny błąd popełnił niestety Martin Skrtel, który nie zdołał trafić w piłkę na własnej połowie, przez co Grant Holt wyszedł sam na sam z Pepe Reiną i zmniejszył rezultat porażki na 2:5.

Liverpool po pięciu kolejkach bez zwycięstwa odniósł nareszcie upragnioną wygraną i wyszedł tym samym ze strefy spadkowej. Zdecydowanie najlepszy na boisku był Luis Suarez, który ponownie ustrzelił hat-tricka na Carrow Road, jednak warto pochwalić całą drużynę za ten występ i miejmy nadzieję, że przeciwko Stoke the Reds ponownie dopiszą do swojego dorobku w Premier League trzy punkty.

Sędzia: Mike Jones
Frekwencja: 26,831