Jones (Mignolet 46), Kelly (Johnson 46), Toure, Coates (Sakho 76), Enrique (Robinson 46), Gerrard (Lucas 76), Henderson, Allen (Can 65), Coutinho, Lambert (Sterling 46), Sturridge
Ward, Suso, Ibe, Coady, Peterson

Caballero (Hart 46), Clichy (Richards 70), Kolarov, Boyata, Nastasic, Fernando, Navas, Zuculini, Milner (Sinclair 46), Jovetic (Toure 70), Dzeko (Iheanacho 46)
Nasri, Negredo, Garcia, Rodwell, Rekik, Silva, Wright, Yaya Lawlor, Huws, Guidetti, Bo

Liverpool pokonał w Nowym Jorku na Yankee Stadium krajowego rywala Manchester City w rzutach karnych po tym jak po 90 minutach meczu na tablicy widniał wynik 2:2.

Stevan Jovetic dał prowadzenie City na początku drugiej połowy spotkania, ale chwilę później ładnym strzałem wynik wyrównał Jordan Henderson.

The Blues pokazali siłę i spokój, dzięki czemu ponownie wyszli na prowadzenie, ale the Reds ostatecznie doprowadzili do remisu dzięki Raheemowi Sterlingowi.

To spowodowało, że rzuty karne musiały rozstrzygnąć o tym, kto zdobędzie dwa punkty w turnieju i Lucas Leiva był zawodnikiem, który dał Liverpoolowi zwycięstwo 3:1 w tymże konkursie.

Gael Clichy jako pierwszy stanął przed szansą zdobycia bramki, kiedy w trzeciej minucie spotkania przedarł się prawą stroną, zszedł do środka i uderzył, ale piłka minęła bramkę.

Jovetic został w ostatnim momencie otoczony, po ładnej dwójkowej wymianie podań z Edinem Džeko, który później podkręconym strzałem chciał trafić do bramki, ale piłka ledwo dotarła do Brada Jonesa.

W odpowiedzi zaatakował Phillipe Coutinho, który po podaniu na skrzydło od Jose Enrique, uderzył z blisko 20 metrów minimalnie obok bramki.

W końcówce pierwszej połowy o dużym pechu mógł mówić Rickie Lambert. Najpierw Sturridge dobrze wypuścił pędzącego Hendersona, następnie numer 14 dośrodkował piłkę na dalszy słupek i reprezentant Anglii uderzył głową, ale Willy Caballero jakimś sposobem obronił strzał.

Następnie refleks Jonesa został przetestowany przez Jesusa Navasa, Martin Kelly wybił strzał Jamesa Milnera, a potem Bruno Zucilini nieudolnie próbował strzelić bramkę lobem, po tym jak mądrze podawał mu Džeko. Chwilę później Džeko strzelił bramkę, ale znalazł się na pozycji spalonej.

Kelly ponownie znalazł się w odpowiednim miejscu, aby zablokować uderzenie Džeko, któremu podawał Navas. Jones miał trochę problemów, ale ostatecznie opanował piłkę po tym jak napastnik City chciał skorzystać z tego, że odbiła się ona od jednego z zawodników i znalazła w powietrzu.

Jack Robinson dla Liverpoolu i Joe Hart oraz wielu innych zawodników pojawiło się na boisku w drugiej połowie spotkania i ten drugi musiał w 50. minucie interweniować po tym jak Sturridge podał do wspomnianego Robinsona, a ten uderzał z ostrego kąta.

Trzy minuty później City zdobyło bramkę. Navas, którego szybkość okazał się kluczowa w tej sytuacji, pobiegł prawą stroną boiska, podał w pole karnego w której doszło do szamotaniny i w efekcie piłkę do bramki wpakował Jovetic.

The Reds byli blisko szybkiej odpowiedzi po tym jak podanie Stevena Gerrarda szczęśliwie trafiło do Coutinho, ale uderzenie Brazylijczyka zostało wspaniale zatrzymane przez Harta. W wyniku tego Liverpool otrzymał rzut różny, ale Sturridge uderzył nad bramką.

Nie do powstrzymania był jednak Jordan Henderson w 60. minucie spotkania. Sterling szukał podaniem Starridge’a i kiedy bezpańska piłka trafiła do pomocnika, idealnie wkręcił ją obok Harta i na tablicy widniał wynik 1:1.

Tempo spotkania wzrosło i Aleksandar Kolarov dał idealną okazję Zuculiniemu na strzelenie gola i danie prowadzenia City, jednak niepilnowany napastnik trafił w poprzeczkę.

W 67. minucie zespół rywali już nie popełnił błędu. Jovetic pobiegł w pole karne, wcześniej podając piłkę do Navasa, który odegrał ją w pole karne, reprezentant Czarnogóry pokonał Sebastiana Coatesa i wbił piłkę obok Simona Mignoleta.

Na pięć minut przed końcem spotkania Liverpool ponownie wyrównał. Idealnie uderzona przez Lucasa piłka trafiła na skraj pola karnego nad defensywą przeciwnika, Sterling przemknął z nią i zewnętrzną częścią stopy uderzył obok interweniującego Harta, doprowadzając do rzutów karnych.

City nie zdołało strzelić trzech ze swoich czterech rzutów karnych, zaś Emre Can, Henderson i Lucas trafiali do siatki i dali tym samym zwycięstwo the Reds i pierwsze miejsce w grupie przed sobotnim spotkaniem z AC Milan.