Allen 90'

Mignolet, Clyne, Sakho, Toure, Moreno, Can (Allen 82'), Henderson, Milner (Benteke 66'), Ibe, Lallana (Caulker 88'), Firmino

Arsenal

Cech, Monreal, Koscielny, Mertesacker, Bellerin, Özil (Arteta 87'), Ramsey, Campbell (Oxlade-Chamberlain 75'), Flamini (Gibbs 76'), Walcott, Giroud

Podczas niezwykle emocjonującego, środowego pojedynku na Anfield the Reds zremisowali z Arsenalem 3:3. Bramkę na wagę 1 punktu w 90. minucie spotkania strzelił wchodzący z ławki Joe Allen.

Zgodnie z przewidywaniami Jürgen Klopp zdecydował się wystawić całkowicie inną jedenastkę, niż ta, która miała okazję mierzyć się z Exeter City.

Do podstawowego składu powrócił po urazie Jordan Henderson, natomiast w środku defensywy zagrali Mamadou Sakho i Kolo Touré.

The Reds od samego początku zaczęli dominować i już w 10. minucie objęli zasłużone prowadzenie. Mocny strzał Emre Cana wybijał Petr Čech, jednakże na drodze futbolówki stanął Roberto Firmino, który precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

The Reds nie zwalniali tempa, jednakże chwilę później to goście strzelili wyrównującą bramkę. Po dobrym prostopadłym podaniu Campbella, wbiegający w pole karne Ramsey uderzeniem z pierwszej piłki przy bliższym słupku pokonał Simona Mignoleta.

Niemalże natychmiast odpowiedzieli liverpoolczycy. Po podaniu Milnera ponownie na listę strzelców wpisał się Firmino. Brazylijczyk postanowił uderzyć z dystansu. Ryzyko opłaciło się, a futbolówka poszybowała wprost w okienko bramki strzeżonej przez Čecha.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż chwilę później do siatki Liverpoolu trafił Olivier Giroud. Francuski napastnik wykorzystał dośrodkowanie na krótki słupek z rzutu rożnego i wyprzedzając obrońców Liverpoolu strzelił wyrównującą bramkę.

Po niezwykle emocjonującym początku obie drużyny nie zwalniały tempa i stwarzały sobie liczne okazje.

Najpierw po dośrodkowaniu Walcotta piłki nie zdołał umieścić w siatce Giroud. Natomiast chwilę później dobre podanie Firmino do Lallany zostało trącone przez bramkarza Kanonierów.

W doliczonym czasie pierwszej części spotkania bliski ustrzelenia hat-tricka był niezwykle aktywny w tym spotkaniu Brazylijczyk, jednakże uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły grę z podobnym animuszem. Najpierw po dośrodkowaniu Mesuta Özila wysoko ponad bramką strzelił Campbell, a następnie po drugiej stronie boiska przestrzelił Alberto Moreno.

W 55. minucie po raz pierwszy na prowadzenie wysunęli się goście. Po podaniu Campbella znakomicie z piłką obrócił się Giroud i przechytrzając Kolo Touré precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Zaniepokojony wynikiem spotkania Klopp zdecydował się wprowadzić na murawę Christiana Benteke. Rosły Belg zastąpił zmęczonego już Milnera.

Następnie niecelnie głową uderzał Firmino, a tuż po nim podanie Benteke do będącego tuż przed bramką Lallany przeciął Mertesacker.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry na murawie pojawili się kolejno Allen i Caulker, który niespodziewanie pełnił funkcję napastnika.

Zmiany w zespole Liverpoolu opłaciły się, a w 90. minucie spotkania po zgraniu głową Benteke do siatki Arsenalu trafił Joe Allen, ustalając wynik meczu na 3:3.

Sędzia: Mike Jones
Frekwencja: 44,109