Sturridge 20
Firmino 73

Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Moreno, Can, Henderson, Lallana, Coutinho, Firmino (Origi 84), Sturridge (Allen 64).

De Gea, Varela, Smalling, Blind, Rojo, Schneiderlin (Schweinsteiger 79), Fellaini, Memphis, Mata (Herrera 79), Martial, Rashford (Carrick 45)

Podczas czwartkowego pojedynku rozgrywanego w ramach 1/8 Ligi Europy, the Reds w znakomitym stylu rozgromili na Anfield Czerwone Diabły 2:0. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Daniel Sturridge i Roberto Firmino.

W porównaniu do pojedynku z Crystal Palace Jürgen Klopp dokonał 3 zmian, w podstawowej jedenastce. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymali Clyne, Coutinho i Sturridge.

Po tym jak na Anfield rozbrzmiało ogłuszające „You’ll Never Walk Alone” the Reds przejęli pełną kontrolę na murawie, spychając do defensywy zawodników United.

Już w 20. minucie spotkania podopieczni niemieckiego szkoleniowca objęli prowadzenie. Po faulu Memphisa Depaya na Nathanielu Clynie sędziujący to spotkanie Hiszpan podyktował rzut karny.

Całą odpowiedzialność wziął na siebie Daniel Sturridge i mocnym strzałem w kierunku lewego słupka pokonał bramkarza Czerwonych Diabłów.

Chwilę później podwyższyć mógł Coutinho, jednakże jego uderzenie z bliskiej odległości ofiarnie wybronił De Gea.

W 31. minucie swoją szansę otrzymał Daniel Sturridge, lecz znajdujący się w polu karnym Anglik huknął potężnie wprost w wychodzącego z bramki golkipera United.

De Gea ponownie uratował swój zespół, po tym jak w kierunku bliskiego słupka uderzał Adam Lallana.

Zaniepokojony sytuacją na boisku van Gaal wprowadził na murawę Michaela Carricka, który miał powstrzymać szalejący na Anfield Liverpool.

W 54. minucie De Gea ponownie pokazał, że potrafi zrobić różnicę na boisku. Bramkarz Manchesteru United wybronił potężny strzał z powietrza Philippe Coutinho.

Obie drużyny narzucały piekielne tempo i wyprowadzały kolejne ciosy, jednakże w każdym z kolejnych ataków brakowało wykończenia.

W 64. minucie pierwszej zmiany dokonał Jürgen Klopp. W miejsce Sturridge’a pojawił się na murawie Joe Allen, natomiast bardzo aktywny Firmino przesunął się na sam czubek formacji ofensywnej.

Kibice na Anfield wspierali swój zespół z całych sił, a ich bramkowy głód został zaspokojony w 73. minucie.

Wyprowadzający szybki kontratak Lallana zagrał do pędzącego na skrzydle Hendersona. Po niedokładnym podaniu kapitana the Reds, a następnie błędzie obrońcy United futbolówka ponownie znalazła się pod nogami zawodnika z numerem 20, który zagrał do Firmino. Brazylijczyk pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Sędzia: Carlos Velasco Carballo
Frekwencja: 43,228