Defoe 25'

Mane 72'

Defoe 84'

Skład Liverpoolu...

Niecałe 2 doby po starciu z Manchesterem City, niemiecki menedżer po raz kolejny zdecydował się na wystawienie mocnej jedenastki. Jako jedyny podstawowy skład opuścił kontuzjowany Jordan Henderson, a jego miejsce zajął Daniel Sturridge.

Pierwsza połowa...

The Reds dość nerwowo weszli w spotkanie i pomimo dość częstego przebywania pod bramką przeciwnika, w ich zagraniach brakowało precyzji.

Zawodnicy Czarnych Kotów nie pozostawali dłużni i starali się zaskoczyć swoich rywali mocnymi strzałami z dystansu lub dośrodkowaniami w pole karne.

Jako pierwsi impas przełamali liverpoolczycy, a w 20. minucie do siatki Sunderlandu trafił Daniel Sturridge.

Po rzucie rożnym nieczysto uderzał Dejan Lovren. Futbolówka poszybowała wprost na głowę snajpera Liverpoolu, który bez żadnych problemów pokonał Mannone.

Radość kibiców w czerwonych koszulkach nie trwała jednak długo, gdyż chwilę później po faulu na Ndongu sędzia podyktował rzut karny.

Piłkę na 11 metrze ustawił Defoe, a następnie strzałem przy słupku pokonał Simona Mignoleta.

Chwilę później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, lecz tym razem Belg uratował swój zespół przed utratą bramki.

Pod koniec pierwszej połowy dobrą okazję do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść Liverpoolu miał Wijnaldum. Znajdujący się w polu karnym Holender otrzymał dobre podanie, lecz nie zdołał czysto trafić w piłkę.

Druga połowa...

Po przerwie w miejsce Jamesa Milnera na murawie zameldował się Alberto Moreno.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie liverpoolczycy. Dobrze w pole karne dośrodkowywał Clyne, a wbiegający Sadio Mané minimalnie nie sięgnął piłki.

Następnie swoich sił próbował Defoe, lecz jego strzał został zablokowany przez Lovrena.

W 72. minucie na prowadzenie wyszli liverpoolczycy.

Po stałym fragmencie gry piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Sadio Mané, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Chwilę później murawę opuścił Wijnaldum, którego miejsce zajął Origi. Następnie menedżer the Reds zmuszony był do przeprowadzenia kolejnej zmiany. Utykającego Sturridge'a zastąpił Lucas.

Kilka minut przed końcem spotkania sędzia podyktował drugi rzut karny dla Sunderlandu.

Tym razem strzał z rzutu wolnego zablokował ręką Sadio Mané.

Piłkę na 11. metrze po raz kolejny ustawił Defoe i pewnym strzałem ustalił wynik rywalizacji na 2:2

Sędzia: Anthony Taylor