Cech, Gallas, Carvalho, Terry, Del Horno, Makelele, Essien, Lampard, Joe Cole, Robben, Crespo.
Rezerwa - Cudicini, Huth, Diarra, Duff, Gudjohnsen

Reina, Warnock, Carragher, Hyypia, Finnan, Riise, Alonso, Sissoko, Gerrard, Crouch, Kewell.
Rezerwa - Cisse, Dudek, Garcia, Morientes, Traore

Liverpool nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do lidera przegrywając z Chelsea na Stamford Bridge 2-0 po bramkach Gallasa i Crespo.

The Reds nie zagrali najlepszego meczu a w kluczowych momentach zostali wypunktowani przez podopiecznych Mourinho.

Rafa zaskoczył wszystkich składem wystawiając Harrego Kewella obok Petera Croucha.

Na początku meczu kontrolę na boisku przejął Liverpool a obrońcy Chelsea mieli problemy z rosłym Crouchem.

Dobrą okazję w 9 minucie miał Gerrard, ale Cech pokazał, że jest bramkarzem z najwyższej półki.

Obrona Liverpoolu nie mogła jednak zatrzymać strzelającego Gallasa, któremu świetnie w polu karnym zgrał piłkę głową Carvalho.

Liverpool nie miał nic do stracenia w drugiej połowie i zaatakował. Blisko powodzenia był Kewell, jednak kapitan John Terry udanie interweniował wślizgiem.

Szanse The Reds ostatecznie prysły w 68 minucie, gdy nieudaną pułapkę ofsajdową wykorzystał Crespo spokojnie pokonując bramkarza LFC.

Sędzia: A.G. Wiley
Frekwencja: 24 316