Karius, Gomez, Lovren, Matip, Robertson, Can (Milner 79), Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Salah (Lallana 88), Firmino, Mane (Klavan 90+4)

Ederson, Walker, Stones, Otamendi, Delph (Danilo 31), Gundogan, Fernandinho, Sterling (B Silva 71), De Bruyne, Sane, Aguero

- W 59. minucie na listę strzelców wpisuje się Firmino, a chwilę po nim kolejne trafienia dokładają Mané i Salah

- Kariusa pokonują Bernardo Silva i Gündogan

- The Reds wygrywają 4:3 i zgarniają komplet punktów

Pierwsza połowa...

The Reds rozpoczęli niezwykle energicznie i już w trakcie pierwszych minut stworzyli sobie sytuację bramkową. Po zagraniu Firmino niepewnie przyjmował piłkę Mané, a następnie strzał Salaha został zablokowany.

W 9. minucie na prowadzenie wyszli liverpoolczycy.

Po podaniu Firmino z futbolówką w kierunku bramki Obywateli popędził Oxlade-Chamberlain, a następnie precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Edersona.

Czerwoni ciągle naciskali i mieli dobre okazje, aby dołożyć kolejne trafienie. Najpierw szansy na kontrę nie wykorzystał Mané, a po nim niecelnie na bramkę uderzał Mo Salah.

W odpowiedzi groźny atak przeprowadzili Obywatele. Sterling dobrym podaniem uruchomił Kevina de Bruyne, ten dośrodkował w pole karne, jednakże piłki nie zdołał sięgnąć wbiegający Agüero.

Swoich sił próbował również Sané. Tym razem futbolówka po rykoszecie poszybowała obok bramki.

Obie ekipy zaczęły wymieniać między sobą ciosy, a ten celny zadali przed przerwą podopieczni Pepa Guardioli.

Sané przyjął piłkę na skrzydle ogrywając przy okazji Gomeza, a swój rajd w pole karne zakończył strzałem przy krótkim słupku pokonując Kariusa.

Druga połowa...

Tuż po przerwie przycisnęli nieco goście. Piłka po strzale Otamendiego odbiła się od górnej części poprzeczki, a Agüero został powstrzymany przez Matipa.

Po drugiej stronie murawy Chamberlain zmusił do interwencji Edersona.

W 59. minucie bramkę na 2:1 strzelił Firmino.

Oxlade-Chamberlain zagrał prostopadle do Brazylijczyka, ten wygrał pojedynek bark w bark ze Stonesem i w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza The Citizens.

Chwilę później w słupek uderzył Mané. Senegalczyk zrehabilitował się jednak w następnej akcji i strzelił na 3:1.

Senegalczyk po podaniu Firmino przymierzył i posłał futbolówkę w samo okienko nie dając żadnych szans Edersonowi.

W 68. minucie było już 4:1 dla Liverpoolu.

Golkiper Obywateli wybiegł z bramki i wybił piłkę, ta jednak poszybowała w kierunku Salaha, który znakomicie ją przyjął, a następnie pewnym strzałem umieścił w siatce.

Pomimo wysokiej straty goście nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Guardiola zdecydował, że Sterlinga zastąpi na murawie Bernardo Silva.

W 84. minucie zmiennik Obywateli zmniejszył stratę swojego zespołu, a w doliczonym czasie gry bramkę kontaktową po nie najlepszym zachowaniu defensywy Liverpoolu strzelił Gündogan.

Ostatni stały fragment gry w wykonaniu Manchesteru City zakończył się jednak niecelnym strzałem będącego na pozycji spalonej Agüero i Czerwoni mogli cieszyć się z upragnionego zwycięstwa

Sędzia: Andre Marriner
Frekwencja: 53 285