LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2958

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
29

Opis

Numer 29 na liście 100 Ważnych Wspomnień Liverpoolu zajmuje dzień, w którym The Reds wywalczyli swój siódmy tytuł mistrza Anglii w historii. Miało to miejsce w sezonie 1965-1966, a w zwycięskiej drużynie byli tacy piłkarze jak:

Tommy Lawrence, Gerry Byrne, Thomas Lowry, Chris Lawler, Ian Ross, Ron Yeats, Tommy Smith, Ian Callaghan, Alf Arrowsmith, Geoff Strong, Ian St John, Gordon Milne, Willie Stevenson, Gordon Wallace, Peter Thompson, Bobby Graham, Phil Chisnall i Roger Hunt.

W ostatnim meczu rozgrywek, Liverpool podejmował Chelsea na Anfield w obecności 53 754 kibiców. The Reds potrzebowali jednego punktu, aby zapewnić sobie mistrzostwo.

To spotkanie zostało zapamiętane dzięki kilku szczególnym momentom, jak utworzenie przez piłkarzy Chelsea dwuszeregu i oklaskiwanie wchodzącego na murawę Liverpoolu.Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a najlepszą szansę zmarnował Roger Hunt, kiedy piłka po jego strzale trafiła w słupek, odbiła się jeszcze od pleców napastnika i wpadła w ręce bramkarza. Zarówno Chelsea, jak i Liverpool grały przez pierwsze 45 minut odważnie w ofensywie, ale bezbłędnie w obronie.

Już 3 minuty po wznowieniu gry Roger Hunt wyprowadził The Reds na prowadzenie, ale Chelsea szybko odpowiedziała golem doprowadzając do wyrównania. Liverpool nie przestawał wywierać presji na gościach w poszukiwaniu drugiej bramki i udało się to na 20 minut przed końcem spotkania, a na listę strzelców ponownie wpisał się Hunt.

Kiedy do końca meczu zostały 2 minuty, the Kop rozpoczęła swoją pieśń ‘Ee-aye-addio, we’ve won the League’. Sceny radości, które miały miejsce na trybunach po końcowym gwizdku zostaną w nas na zawsze, a gdy Shankly z całą drużyną wykonali honorową rundę wokół boiska, odpowiedź fanów była niesamowita.Skład Liverpoolu w meczu z Chelsea: Tommy Lawrence, Chris Lawler, Gerry Byrne, Gordon Milne, Ron Yeats, Willie Stevenson, Ian Callaghan, Roger Hunt, Ian St John, Tommy Smith, Peter Thompson