Osób online 1019

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
38

Przedstawiamy Państwu kolejną część z serii „100 Ważnych Wspomnień z historii LFC”. Pod numerem 38 znalazł się mecz z 29 kwietnia 1899r., który miał rozstrzygnąć o tytule.

Aston Villa i Liverpool walczyły o tytuł Division 1 Championship w sezonie 1898/99. Na szczęście dla neutralnych ludzi oraz kibiców, The Reds i The Villans stanęli naprzeciw siebie w ostatniej kolejce sezonu na Villa Park, a zwycięska drużyna zdobywała tytuł.

Oba zespoły miały po 43 punkty, ale goście musieli wygrać, ponieważ Villa miała lepszą średnią zdobytych bramek.

29 kwietnia 1899, ponad 41,350 fanów było świadkami jak gospodarze w pierwszej połowie spotkania zdobyli pięć bramek, pozostawiając graczy i fanów The Reds w szoku.

Wielkie nadzieje przed grą i marzenia o tytule upadły w ciągu pierwszych 45 minut. Goście przegrali 5-0 i zakończyli sezon na drugiej pozycji. Liverpool nigdy nie był tak blisko tytułu, ale musiał jeszcze poczekać dwa lata, aby misja tytułowa została zakończona sukcesem.

Liverpool: Bill Perkins, Archie Goldie, Billy Dunlop, Raby Howell, Alex Raisbeck, Charlie Wilson, Jack Cox, John Walker, George Allan, Hugh Morgan, Tom Robertson.