LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2973

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
61

Opis

Ian St John wyrobił sobie reputację będąc zawodnikiem Motherwell, kiedy strzelił hattricka w meczu przeciwko Hibernianowi w ciągu zaledwie 150 sekund. To wydarzenie dobrze zapamiętał Bill Shankly, Ian wydał mu się inteligentym, silnym, przebiegłym i niszczycielskim w grze powietrznej napastnikiem, który miał stworzyć wspaniałą współpracę z Rogerem Huntem.

Latem 1961 Ian St John opuścił Motherwell na rzecz Liverpoolu za kwotę wówczas dla klubu rekordową, a opiewała ona na 37,500 funtów, szybko stawając się kluczowym graczem w pierwszym zespole Shankly'ego.

W ciągu pierwszych kilku tygodni po przyjeździe St John szybko stał się bohaterem the Kop, strzelając kapitalnego hattricka w swoim debiucie w barwach Liverpoolu. Jego pierwszy występ w czerwonej koszulce miał miejsce na Goodison Park 9 maja 1961 w finale Senior Cup.

Ian błyskawicznie rozwinął więź z kibicami tamtego dnia i chociaż Liverpool przegrał tamto spotkanie 2-3, ich nowy nabytek zdobył wszystkie trzy gole. Ian w meczu z Evertonem był w znakomitej formie, był najlepszym graczem na boisku a Merseyside szybko obiegły wieści o nowym, imponującym zawodniku.

W sezonie 1961/62 wspaniale zaaklimatyzował się w zespole opuszczając jedynie dwa ligowe mecze i strzelając 18 bramek w rozgrywkach, pomagając Liverpoolowi wygrać mistrzostwo Drugiej Dywizji, osiem punktów przed Leyton Orient.

Ian St John zagrał w barwach Liverpoolu 426 razy w pierwszym zespole, strzelając 118 goli.

Drużyna Liverpoolu w finale Senior Cup 1961:
Slater; Molyneux, Byrne, Wheeler, White, Milne, Callaghan, Hunt, St John, Melia, Morrissey.