LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 3115

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
65

Opis

13 sierpnia 1966 roku Liverpool i Everton zmierzyły się w walce o Tarczę Dobroczynności, a mecz okazał wyjątkowym rozpoczęciem sezonu piłkarskiego w Anglii. Był to 44. mecz o wspomniane trofeum w historii. Tamtego dnia na Goodison zasiadło 63,329 widzów, co czyni to spotkanie jednym z najbardziej przyciągających, jakie widziało Merseyside.

Latem 1966 trzej gracze Liverpoolu, Gerry Byrne, Ian Callaghan i Roger Hunt odegrali znaczącą rolę w triumfie reprezentacji Anglii na Mistrzostwach Świata. Roger Hunt zagrał wszystkie sześć meczów turnieju, strzelając trzy gole.

Przed rozpoczęciem spotkania Roger Hunt, Alan Ball i Ray Wilson zrobili rundę honorową z Pucharem Świata, Pucharem Anglii i Trofeum Ligowym po murawie Goodison. Na pierwszych stronach gazet ponownie znalazł się Roger Hunt, który w 9 minucie dał Liverpoolowi prowadzenie. The Reds utrzymali wynik do końcowego gwizdka i Tarcza Dobroczynności wróciła na Anfield.

Niestety, było to jedyne trofeum zdobyte przez Liverpool w tamtym sezonie. The Reds zakończyli rozgrywki ligowe na rozczarowującym piątym miejscu, odpadli w piątej rundzie FA Cup, a z Pucharu Europy wyeliminował ich Ajax Johana Cruyffa, wygrywając w Amsterdamie 5-1.

Liverpool w meczu o Tarczę Dobroczynności

Tommy Lawrence, Chris Lawler, Gerry Byrne, Tommy Smith, Ron Yeats, Willie Stevenson, Ian Callaghan, Roger Hunt, Ian St John, Geoff Strong, Peter Thompson.