LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 3036

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
80

Opis

Pierwszy mecz 4 rundy Pucharu Miast Targowych to numer 80 na liście 100 najważniejszych wydarzeń w historii Liverpoolu. Ten wieczór na zawsze będzie zapamiętany jako ten, w którym Alun Evans strzelił hattricka, a działo się to 10 marca 1971 roku, kiedy the Reds podejmowali niemieckiego giganta, Bayern Monachium, a na Anfield zasiadło 45616 widzów.

Hattrick Evansa zapewnił zwycięstwo 3-0, które ostatecznie dało wynik 4-1 w dwumeczu. Zespół niemiecki w tamtym czasie był bardzo silny, nazwiska takie jak Gerd Muller, Uli Hoeness czy Georg Schwarzenbeck mówią same za siebie. Jednak Liverpool tamtego wieczora zagrał znakomicie, a Alun Evans znalazł się na pierwszych stronach gazet.

Dwa lata wcześniej, jako zaledwie 19-latek, Evans stał się najdroższym brytyjskim nastolatkiem w tamtym czasie i został sprowadzony przez Billa Shankly'ego w miejsce Tony'ego Hateleya, jednak to ten mecz był najbardziej zapamiętanym występem Aluna Evansa w barwach klubu. Po meczu, w Daily Post napisano: - Bayern był bezradny, nie potrafił załatać dziur, które tak cudownie wykorzystał ten niezwykły młodzian.

Liverpool : Ray Clemence, Chris Lawler, Alec Lindsay, Tommy Smith, Larry Lloyd , Emlyn Hughes, Phil Boersma, Alun Evans, Steve Heighway, John Toshack, Brian Hall