LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2963

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
91

Opis

Numer 91 na liście 100 najważniejszych wydarzeń w historii Liverpoolu to mecz z Manchesterem United na Old Trafford w 1915 roku. Gospodarze walczyli o utrzymanie, podczas gdy Liverpool zajmował miejsce w środku tabeli. George Anderson otworzył wynik, strzelając bramkę dla United. W drugiej połowie Pat O'Connell spudłował z rzutu karnego, podobnie zresztą jak gracz Liverpoolu, Jackie Sheldon.

Następnie Anderson zaliczył swoje drugie trafienie i mecz zakończył się wynikiem 2-0. Podczas opuszczania stadionu wielu kibiców i dziennikarzy omawiało kwestię braku zaangażowania, który zauważyli u dużej części piłkarzy Liverpoolu.

Drużyna Liverpoolu, która wystąpiła przeciwko Manchesterowi United: Elisha Scott, Ephraim Longworth, Bob Pursell, Thomas Fairfoul, Philip Bratley, Donald MacKinlay, Jackie Sheldon, William Banks, Fred Pagnam, Tom Miller, Jimmy Nicholl

Kilka tygodni później ogłoszono, iż być może miejsce miał skandal bukmacherski, co opisano w Sporting Chronicle. Po dokładnym dochodzeniu przeprowadzonym przez FA i policję zawieszonych zostało siedmiu piłkarzy, czterech z Liverpoolu i trzech z United. FA doszła do wniosku, że był to pomysł wyłącznie piłkarzy, żaden działacz jednego bądź drugiego klubu nie został uznany za winnego, nie było też żadnej kary finansowej tudzież punktowej dla tych klubów. Jackie Sheldon, Bob Purcell, Tommy Miller i Tom Fairfoul zostali uznani za winnych i dożywotnio zdyskwalifikowani. Decyzja ta zapadła 27 grudnia 1915 roku.

Jednakże po wojnie wszyscy czterej zostali ułaskawieniu przez FA za bohaterski weń udział.