05.05.2024
17:30

Osób online 1090

Młodziki awansują do ćwierćfinału

David Amoo został bohaterem dzisiejszego meczu Fa Youth Cup, w którym młodzież Liverpoolu pokonała Chelsea 1:0. Dla młodych Reds oznacza to awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Jedynego gola spotkania zdobył Amoo, który w obecności ponad dwóch tysięcy kibiców uderzeniem głową pokonał bramkarza Chelsea.

Następnym przeciwnikiem na drodze podopiecznych McAuley'a do czwartego tryumfu w historii, będzie drużyna Boltonu.

Dla tych, którzy wierzą w różne znaki i przesądy nie bez znaczenia będzie fakt, iż rok temu, Liverpool również pokonał Chelsea na Anfield, a później wygrał całe rozgrywki.

Dziś, młodzi zawodnicy dawali z siebie wszystko i udało im się sprawić, że historia się powtórzyła, a postawa zawodników może napawać optymizmem przed następnymi meczami. Możliwe, że dodatkową motywacją byli dla graczy Sami Hyypia i Jamie Carragher zasiadający na trybunach Anfield.

Już w 44 sekundzie The Reds mieli dogodną okazję do gola. W polu karnym przeciwnika namieszał Nathan Eccleston, podał do Peppera, ale niestety ten strzelił obok bramki.

Po chwili, swoich sił próbował Lauri Dalla Valle, ale jego strzał bardzo łatwo obronił Heimann.

W tym meczu, sprawdziła się zasada ‘do trzech razy sztuka'. Adam Pepper pięknie dośrodkował w pole karne, a David Amoo nie dał szans bramkarzowi, posyłając piłkę głową do bramki. Gol padł w 17 minucie.

Już osiem minut później, Amoo mógł podwoić swój dorobek bramkowy, ale opuściła go zimna krew, kiedy wyszedł sam-na-sam z Heimannem. Dwa gole przed The Kop w swoim debiucie na Anfield Amoo musiał uznać za zbyt wielkie szczęście.

Liverpool dominował, a grająca twardo i fizycznie Chelsea nie mogła złapać swojego rytmu gry.

Przeciwnicy sprawdzili umiejętności Bouzanisa tylko raz, kiedy Daniel Phillislirk uderzał z rogu pola karnego. Na szczęście, bramkarz spisał się bardzo dobrze.

Po przerwie, od razu z dobrej strony pokazał się napastnik The Reds, Eccleston. Okiwał w dobrym stylu dwóch obrońców, a później ładnie uderzył z ostrego kąta. Niestety, piłka nie znalazła drogi do siatki.

Po chwili, Chelsea poprawiła swoją grę. The Blues utrzymywali się dłużej przy piłce i strzelili nawet bramkę, ale sędzia liniowy sygnalizował głównemu faul na bramkarzu i gol nie został uznany.

Niezawodny Dalla Valle, który strzelił 15 goli w ostatnich 16 spotkaniach, także trafił do siatki, ale jak się okazało, trochę zbyt wcześnie wybiegł przed obrońców i dał się złapać w pułapkę offside'ową.

David Amoo mógł pozbawić nadziei drużynę Chelsea na 15 minut przed końcem meczu, ale strzał z 10 metrów minął słupek.

Najlepszą okazję na wyrównanie miał Fabio Borini. W 79 minucie wyskoczył on wyżej od Bouzanisa i uderzył głową, ale piłka spadła na górną siatkę.

Liverpool zrobił kolejny krok do zdobycia FA Youth Cup po raz trzeci w czterech sezonach, a następnym przeciwnikiem będzie Bolton, który przyjedzie na Anfield jeszcze w lutym.

Skład Liverpoolu: Bouzanis, Wisdom, Buchtmann, Ayala, Kennedy, Irwin, Amoo, Pepper (Kacaniklic 73), Dalle Valle, Ince, Eccelston. Pozostali rezerwowi: Chamberlin, Metcalf, Roberts, Ellison.