FOR
Nottingham Forest
Premier League
22.02.2026
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1029

Kuyt i Carragher chwalą Beniteza


Dirk Kuyt chwali Beniteza za taktykę, jaką obrał na mecz z Portsmouth, wygrany przez Liverpool 3-2. Sporą niespodzianką było pozostawienie na ławce Kuyta, Alonso i Torresa, a także zestawienie trzyosobowej linii obrony. Zmiany, jakich dokonał Benitez zaowocowały bramkami wchodzących z ławki Dirka Kuyta i Fernando Torresa.

Holenderski napastnik przyznaje, że wolałby zaczynać mecz w wyjściowym składzie, jednak rozumie i szanuje decyzje Rafy Beniteza.

- To trener dokonuje wyboru - powiedział Kuyt. - Oczywiście, wolałbym grać od początku, jednak Rafa podjął inną decyzję.

Zdaniem Jamiego Carraghera zwycięstwo nad Portsmouth było dowodem na to, że the Reds nadal myślą o wywalczeniu tytułu mistrza Anglii.

- Nie jeden raz zdarzało nam się 'wracać z dalekiej podróży', co świadczy o duchu naszego zespołu - powiedział Carra.

- Benitez zaryzykował sadzając na ławce swoich najlepszych piłkarzy.

- Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w środku tygodnia musieliśmy grać 120 minut z Evertonem, decyzja o odświeżeniu składu jest całkowicie zrozumiała.

- Torres i spółka weszli do gry z ławki rezerwowych, by odmienić losy meczu - i tak się stało.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Wywiad z Jarim Litmanenem (0)
17.02.2026 18:18, Matt_ityahu1892, The Athletic
Sherwood: Salah latem opuści Liverpool (3)
17.02.2026 12:20, AirCanada, liverpool.com
Holenderski ekspert o przyszłości Gakpo (5)
17.02.2026 11:28, Redbeatle, Liverpool Echo
Historia starć z Wilkami w FA Cup (0)
17.02.2026 11:14, Gall1892, liverpoolfc.com
Szobo następcą Gerrarda? (0)
17.02.2026 00:13, Armani87, liverpool.com