WHU
West Ham United
Premier League
30.11.2025
15:05
LIV
Liverpool
 
Osób online 1037

Jurek: Liczę na Real


Jerzy Dudek wierzy, że Real Madryt jest dostatecznie silny, by ograć Liverpool i awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Polski bramkarz zdaje sobie sprawę, że forma Królewskich idzie w górę z każdym tygodniem, co może być solidną kartą przetargową w rywalizacji z The Reds.

- Po kilkunastu tygodniach wyczekiwania na kolejne mecze w Lidze Mistrzów, przyszedł czas na konfrontację z moim byłym klubem, Liverpoolem. Po efektownych zwycięstwach w lidze ze Sportingiem 4:0 na wyjeździe i 6:1 z Betisem u siebie, w drużynie panuje świetna atmosfera.

- W Liverpoolu spędziłem kilka pięknych lat, obfitujących w wiele doświadczeń, związanych z życiem piłkarskim i nie tylko. Myślę, że będzie to ciekawa konfrontacja, i to z wielu względów. W zespole prowadzonym przez Beniteza jest kilku Hiszpanów, którzy na własnym terenie, w swoim kraju, będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Myślę jednak, że mimo wszystko, to mój obecny zespół ma indywidualnie trochę lepszych graczy. Od czasu przyjścia Juande Ramosa gramy również lepiej jako drużyna i przede wszystkim - bardziej uważnie w obronie.

- LFC znany jest ze zorganizowanej gry defensywnej. Benitez będzie chciał zagrać w Madrycie tak, by nie stracić bramki. Rewanż odbędzie się na Anfield Road, a tam zawsze panuje fantastyczna atmosfera w trakcie spotkań Ligi Mistrzów.

- Od kilku tygodni nasza forma zwyżkuje, co chcielibyśmy udowodnić w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Obaj trenerzy mają bardzo podobne metody treningowe i podobnie przygotowują zespoły do meczów. Z tym, że Juan Ramos podaje skład drużyny na odprawie przedmeczowej, a Rafa dopiero w szatni, na godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

- Na to spotkanie wybiera się wielu moich znajomych i przyjaciół, wiec miejmy nadzieję, że jego poziom zadowoli wszystkich. Wśród nich są zarówno fani Realu, jak i Liverpoolu. Ja wszelkie emocję zostawię w domu, licząc, że wygra mój obecny zespół.

- Na koniec dodam jeszcze, że Iker Casillas narzeka trochę na mięśnie brzucha. Dlatego muszę być skoncentrowany i przygotowany do gry przeciwko starym kolegom.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Zawodnicy o obecnej sytuacji i krytyce fanów (2)
28.11.2025 17:59, Wiktoria18, thisisanfield.com
Real Madryt rezygnuje z Konate (5)
28.11.2025 17:43, A_Sieruga, thisisanfield.com
Klub czeka na decyzję FIFA w sprawie Salaha (1)
28.11.2025 17:42, Olastank, thisisanfield.com
Wywiad z kibicem West Hamu (0)
28.11.2025 13:06, GingerElf, thisisanfield.com
West Ham - Liverpool: Statystyki przedmeczowe (0)
28.11.2025 10:53, AirCanada, liverpoolfc.com
Virgil z przesłaniem dla fanów (4)
28.11.2025 10:43, Gall1892, liverpoolfc.com
Konferencja ze Slotem przed niedzielnym meczem (11)
27.11.2025 23:39, Maja, liverpoolfc.com