05.05.2024
17:30

Osób online 1191

Kelly poprowadził rezerwy do półfinału

Drużyna rezerw Liverpoolu pokonała we wtorek 3-0 Formby i awansowała do półfinału rozgrywek Senior Cup. Do zwycięstwa drużynę Liverpoolu poprowadził Martin Kelly, który zdobył jedną z bramek i asystował przy kolejnym trafieniu. Po powrocie z Mistrzostw Ameryki Południowej U-20 rozgrywanych w Wenezueli, pewny mecz rozegrał Emiliano Insua, wrażenie wywarł również Nabil El Zhar, który w całym spotkaniu był główną postacią w przeprowadzanych atakach.

Gary Ablett chciał, by jego drużyna grała płynną piłkę, ale nierówna murawa pokrzyżowała plany. Widać było, że z murawą takich problemów nie mieli piłkarze Formby.

W pierwszych minutach drużyna Formby próbowała zaskoczyć drużynę Liverpoolu długimi podaniami do napastnika Karla Gornella, ale Martin Kelly i jego partner ze środka obrony Ronald Huth nie dawali mu żadnych szans.

Następnie do głosu doszła drużyna Liverpoolu. Widocznym piłkarzem w ataku był Andras Simon i to właśnie on zdobył pierwszą bramkę. Pokonał bramkarza Formby płaskim strzałem z odległości 18metrów. Mógł dostać więcej czasu, ale w przerwie trener postanowił zmienić Simona. W jego miejsce na boisku zameldował się Daniel Pacheco.

W drugiej połowie piłkarze Liverpoolu zdobyli jeszcze dwie bramki i zapewnili sobie awans do półfinału.

W 12 minucie drugiej połowy sędzia podyktował rzut wolny w odłegłościu 28 metrów od bramki. Sam poszkodowany El Zhar zagrał mocną piłkę w pole karne, tam główkował Huth, a piłka w bliskiej odległości minęła słupek.

Następnie Huth błyskawicznie zagrał do przodu, w odpowiednim miejscu znalazł się Martin Kelly i świetnie wykończył akcję strzałem z odchylenia. 2-0!

Następnie na boisku pojawił się Mikel Dominguez, a Kelly zagrał bardziej ofensywnie i szybko oprócz bramki miał na swoim koncie również asystę.

Kelly zaatakował na skrzydle i zagrał piłkę, takiej sytuacji nie mógł zmarnować Brazylijczyk Vitor Flora i przypieczętował zwycięstwo. 3-0!

Wiele dobrego w akcjach ofensywnych zrobili wprowadzeni w przerwie El Zhar i Daniel Pacheco, ale nie zdobyli bramki, na przeszkodzie stanął bramkarz Formby.

Również nasz bramkarz Martin Hansen pokazał się z dobrej strony. Piłkarze Formby mieli jedną czystą sytuację w tym ćwierćfinale a dokładnie Karl Gornell , ale na wysokości zadania stanął Hansen.

Liverpool pewnie i szybko poradził sobie przy Altcar Road z przeciwnikami i komfortowo awansował do półfinału, gdzie spotka się z Marine lub Southport.

Piłkarz meczu według Liverpoolfc.tv : Martin Kelly

Składy:

Formby: Adam Judge, Tim Craig, Ian McCauley (Steve Cavanagh, 57), Paddy O'Driscoll, Mark Kenny, Dave Thompson, Tony Edwards (Thomas Martin, 80), Paul Jackson (Nathan Robinson, 62), Steve Rose, Martin Wilson, Karl Gornell.

Niewykorzystane zmiany: Chris Roscoe, Tom Doden

Liverpool: Martin Hansen, Emmanuel Gomis Mendy (Mikel San Jose Dominguez, 52), Emiliano Insua, Martin Kelly, Ronald Huth (C), Victor Palsson (Damien Plessis, 45), Ryan Crowther, Vitor Flora, Andras Simon (Daniel Pacheco, 45), Nabil El Zhar, Vincent Weijl

Niewykorzystane zmiany: Dean Bouzanis, Gerardo Bruna