05.05.2024
17:30

Osób online 1237

Drużyna U18 w półfinale

Drużyna Liverpoolu U18 zapewniła sobie miejsce wśród czwórki najlepszych drużyn FA Youth Cup pokonując po pasjonującym meczu drużynę Boltonu 4:2. Gole strzelali Nathan Eccleston, David Amoo i dwie Steven Irwin.

The Reds przegrywali 1:0, po tym jak Daniel Ward sensacyjnie zdobył pierwszego gola dla Boltonu, ale Liverpool odpowiedział trzema bramkami. Jednak w drugiej połowie Kłusaki zdobyły gola z karnego i były blisko dobrego rezultatu. Drugi gol Irwina dał przewagę The Reds, którzy ostatecznie awansowali do półfinału.

Podopieczni McAuleya mogą teraz trafić na Ipswich Town, Watford albo Birmingham City. Przed The Reds otwiera się szansa, na wygranie trofeum po raz czwarty w historii.

Drużyna gospodarzy od początku grała spokojnie i opanowała nerwy związane z tak wysoką stawką meczu. Już w pierwszych minutach Liverpool mógł wyjść na prowadzenie, kiedy po rajdzie i dośrodkowaniu z prawej strony Amoo, Alex Kacaniklic przestrzelił głową.

Goście odpowiedzieli potężnym strzałem Warda, który uderzył z woleja z 25 metrów. Było to zapowiedzią następnych wydarzeń, bo tuż po tym, jak Vella uderzył minimalnie obok słupka, Bolton objął prowadzenie.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało źle wybite, piłka trafiła do Warda, który miał sporo czasu na przygotowanie uderzenia, a potem strzałem z woleja trafił do siatki The Reds.

Stracona bramka rozkojarzyła zawodników Liverpoolu, ale nie wykorzystał tego Aaron Mooy, który przestrzelił w idealnej sytuacji.

Sygnał do natarcia dał Nathan Eccleston, który w 25 minucie przedarł się przez lewą stronę obrony Boltonu, zszedł do środka i pokonał bramkarza.

Następnego gola, tuż po przerwie zdobył fantastyczny skrzydłowy, David Amoo. Zgubił on obrońcę, który go krył i wyszedł do dośrodkowania Chris Buchtmanna. Chwilę potem było już 2:1, a Amoo zdobył swojego drugiego gola na Anfield.

Dopiero co piłkarze skończyli celebrować bramkę Amoo, Irwin zrehabilitował się po serii nieudanych zagrań strzelając gola głową z dośrodkowania Ecclestona.

Liverpoolczycy stali się bardziej swobodni i pewni siebie, a Adam Pepper próbował strzału w stylu Xabiego Alonso, to jest z połowy boiska. Niewiele brakowało, a zdobyłby gola.

Gra wydawała się ułożona i The Reds pewnie zmierzali do zwycięstwa, kiedy to Joe Kennedy sfaulował w polu karnym Michaela O'Hallorana w 52 minucie.

Do jedenastki podszedł Chris Stokes i pewnie zmieścił piłkę obok Deana Bouzanisa.

Temperatura na Anfield wzrastała z każdą minutą, a po upływie godziny gry mogło być już 3:3, ale Bouzanis niesamowicie obronił strzał Warda.

Momentem, który przesądził o awansie The Reds, była 78 minuta, kiedy to Irwin strzelił w górny róg bramki ustawionej przed The Kop. Liverpool wygrał 4:2 i awansował do półfinału FA Youth Cup.

Skład Liverpoolu:Dean Bouzanis, Steven Irwin, Christopher Buchtmann, Andre Wisdom, Joe Kennedy, Tom Ince, David Amoo, Adam Pepper, Lauri Dalla Valle, Nathan Eccleston, Alex Kacaniklic. Rezerwowi: Michael Roberts, Deale Chamberlain, Jack Robinson, Karl Clair, Conor Coady.

Skład Boltonu:Tom Brocklehurst, Joseph Riley, Matthew Carlisle, Rhys Bennett, Chris Stokes (George Pawley 80), Grant Spencer (Stuart McDonald 46), Maison McGeechan (Tom Eckersley 83), Adam Blakeman, Daniel Ward, Aaron Mooy, Michael O'Halloran. Rezerwowi: Jay Lynch, Javlon Campbell.