13.05.2024
21:00

Osób online 1027

LFC U-18 pokonuje The Potters

Liverpool U-18 rozgrzał się do ćwierćfinału FA Youth Cup w bardzo dobrym stylu po tym jak pokonali Stoke City 2:1.

Bramki Dalla Valle i Nathana Ecclestona dały podopiecznym McAuleya pierwsze zwycięstwo od lutowego triumfu z Boltonem na Anfield (4:2).

Adam Vickers zdobył kontaktową bramkę dla gości. Wynik spotkania mógł być o wiele wyższy gdyby zawodnicy Liverpoolu nie zmarnowali wielu szans na zdobycie bramki.

Wygrana oznacza, że teraz Liverpool zagra w ćwierćfinale z drużyną Birmingham City.

Przed spotkaniem z The Potters, John Owens powiedział dla Liverpoolfc.tv, że jego zawodnicy muszą wyciągnąć lekcję z błędów popełnionych w poprzednich spotkaniach.

Ta wiadomość mogła od samego początku spalić na panewce gdyby sędzia zauważył faul Luisa Moulta w polu karnym Liverpoolu.

Chwilę później Danny Stockhall postraszył zawodników Akademii strzałem z ponad 20 metrów.

Wreszcie Liverpool przystosował się do warunków panujących na boisku. Adam Pepper dostał piłkę, lecz jego strzał trafił wprost w ręce bramkarza.

The Reds objęli prowadzenie w 24 minucie. Akcja autorstwa Ecclestona zakończyła się podaniem piłki do Dalla Valle a ten nie spudłował i w dobrym stylu pokonał bramkarza gości.

Bramka dała The Reds wiele pewności siebie. Zawodnicy zaczęli stwarzać coraz więcej sytuacji bramkowych i pokazali całkiem dobrą piłkę.

Goście stracili wiarę w sukces po tym jak Liverpool podwyższył wynik w 33 minucie. Tom Ince i Eccleston wymieniali między sobą piłkę, akcja zakończyła się strzałem Nathana z ponad 20 metrów.

Dalla Valle miał okazję na zdobycie trzeciej bramki, lecz piłka po jego technicznym strzale odbiła się od słupka i wyszła za boisko.

Druga połowa rozpoczęła się od odważniejszych ataków The Potters, lecz Liverpool dominował w tym spotkaniu.

W 52 minucie David Amoo znalazł Dalla Valle w polu karnym, lecz Fin nie dał rady dobiec do piłki.

Zawodnik miał także kolejne sytuacje. Udało mu się ominąć dwóch obrońców, lecz strzał ominął bramkę gości.

Pod koniec spotkania The Reds marnowali kolejnej okazje a Stoke City zdobyło bramkę kontaktową za sprawą Vickersa. The Potters nie zdążyli doprowadzić do wyrównania.

Skład LFC U-18: Chris Oldfield, John Flannagan, Jack Robinson, Andre Wisdom, Joe Kennedy, Chris Buchtmann (Karl Clare 63), David Amoo, Adam Pepper, Lauri Dalla Valle, Tom Ince, Nathan Eccleston (Alex Cooper 82). Unused subs: Deale Chamberlain, Conner Roberts-Nurse.