13.05.2024
21:00

Osób online 1284

Flora ratuje jeden punkt dla rezerw

Zmiennik Vitor Flora strzelił bramkę w końcowych minutach i zapewnił drużynie rezerw remis 1-1 z silnym zespołem Blackburn Rovers.

Brazylijski napastnik trafił do siatki pięć minut przed zakończeniem meczu. Rovers zmierzali po zwycięstwo, po tym jak Carlos Villanueva dał gospodarzom prowadzenie w drugiej części spotkania.

Liverpool mimo jednego punktu pozostaje na dole tabeli Premier League i gubi jedno oczko do Boltonu oraz Middlesbrough na trzy mecze przed zakończeniem sezonu.

Rezultaty w tym sezonie są kiepskie jak na mistrza ligi z poprzedniego sezonu. Pomimo tego drużyna zaprezentowała kilka ciekawych akcji, grając de facto bez dwójki Stephen Darby i Jay Spearing.

Blackburn przystąpiło do meczu mając w zespole sześciu piłkarzy z doświadczeniem w pierwszym zespole. Liverpool jednak się nie przestraszył i wyrobił sobie kilka sytuacji pod bramką przeciwnika.

Krisztian Nemeth ma problemy z formą od momentu powrotu po kontuzji, jednak w pierwszych odsłonach meczu przypominał napastnika, który w poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem drużyny.

Warunki do zawodów sportowych były nieprzyjazne, a po przerwie deszcz padał jeszcze intensywniej. Zapowiadało się na to, że warunki pogodowe albo odegrają kluczową rolę w sprokurowaniu gola albo ograniczą mecz do kopaniny.

W 55. minucie Villanueva strzelił z 25 metrów w prawy dolny róg bramki i Blackburn prowadziło 1-0.

Wraz z uciekającym czasem Gary Ablett prowadził na boisko Lauri Dalla Valle i Davida Amoo. Liverpool zaatakował i zdołał wyrównać rezultat spotkania.

Steven Irwin przechwycił atak Rovers i ładnie zagrał do Dalla Valle. Fiński napastnik pokazał znakomity przegląd pola i podał piłkę do Flory, który doszedł do podania i spokojnie trafił do bramki.

Liverpoolfc.tv Man of the Match: Dean Bouzanis. Nasz bramkarz miał wiele znakomitych interwencji, które utrzymały zespół w walce.

Blackburn Rovers: Mark Bunn, Danny Simpson, Martin Olsson, Zurab Khizanishvili, Gavin Gunning, Bryan Hodge, Aaron Doran (Andrew Haworth 62), Vince Grella (Alex Marrow 62), Julio Santa Cruz, Carlos Villanueva, Keith Treacy (Nick Blackman 26). Rezerwa: Andreas Arestidou, Jonathan Flynn.

Liverpool: Dean Bouzanis, Emmanuel Mendy, Steven Irwin, Mikel San Jose, Godwin Antwi, Victor Palsson, Ryan Crowther, Daniel Ayala (Vitor Flora 80), Krisztian Nemeth (Lauri Dalla Valle 75), Daniel Pacheco, Vincent Weijl (David Amoo 64). Rezerwa: Martin Hansen, Nathan Eccleston.