MCI
Manchester City
Premier League
09.11.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 690

Liverpool wspiera projekt Anglii


Liverpool Football Club zadeklarował dzisiaj poparcie dla projektu mającego na celu osiągnięcie bycia jednym z gospodarzy Mistrzostw Świata. Dziś rano ogłoszone zostały proponowane miasta i tacy ludzie jak Jamie Carragher, Rafael Benitez, Sammy Lee oraz Kenny Dalglish razem z dyrektorem wykonawczym drużyny the Reds, Christianem Purslowem, okazali wsparcie dla projektu.

Liverpool jest jednym z 16. miast rywalizujących o wybór na przyjęcie drużyn w turnieju, który miałby w Anglii odbyć się w 2018 lub 2022 roku.

Zapytany o stanowisko Liverpoolu FC w tej sprawie, Purslow odpowiedział: - Całkowicie to popieramy. Mam nadzieję, że dziś to potwierdziliśmy przed dostojnikami

- Mieliśmy fantastyczną reprezentację z klubu - kilka obecnych pierwszoplanowych postaci jak Jamie oraz legendy jak Kenny i John Barnes. Chcieliśmy pokazać komitetowi, że to bardzo ważne dla naszego klubu.

Purslow sądzi, że wyjątkowa pasja jaką miasto darzy piłkę nożną jest kluczowym czynnikiem ich oferty.

- Myślę, że w czasie Mundialu atmosfera dookoła stadionów i w miastach jest niezbędna do organizacji udanych rozgrywek - dodał.

- Czujemy i mamy nadzieję, że FA też to czuje, iż nie ma drugiego takiego miasta na ziemi, które posiada pasję jak Liverpool.

- To kluczowy powód dlaczego uważamy, że nasza pozycja jest silna i że powinniśmy być przodującym miastem w ofercie Anglii.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Page: Musimy zadbać o Nyoni (0)
06.11.2025 00:51, Vladyslav_1906, Liverpool Echo
Opinie prasy o meczu z Realem (0)
05.11.2025 22:04, MaksKon, Liverpool Echo
Isak z powołaniem do kadry Trzech Koron (1)
05.11.2025 18:15, BarryAllen, Liverpool Echo
Ciekawostka o golach Ekitike (1)
05.11.2025 17:42, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Pomeczowa regeneracja - zdjęcia (0)
05.11.2025 17:11, AirCanada, liverpoolfc.com
Liverpool zamyka usta krytykom (10)
05.11.2025 13:24, Bartolino, The Daily Telegraph