LIV
Liverpool
Premier League
28.02.2026
16:00
WHU
West Ham United
 
Osób online 1194

McMahon: Nie mogłem odmówić


John McMahon w to lato umiejętnie wykorzystał swoją szansę, jaką był powrót na Merseyside. Nowy trener zespołu rezerw pracuje już trzy miesiące w Liverpoolu.

45-letni Liverpoolczyk zanim objął funkcję trenera zespołu rezerw, pracował w trzecioligowym Shrewsbury Town.

McMahon zajmuje się ekipą, którą jest złożona z zawodników z całego świata. Głównym celem Johna jest zapewnienie Rafie Benitezowi napływu talentów do pierwszego zespołu.

- To była praca, której po prostu nie mogłem odmówić. Każdy dzień tu jest inny i jestem naprawdę zadowolony - powiedział McMahon.

- Pracuję z nowymi twarzami. Staramy się jak najmocniej i pracujemy jak zespół, a nie jak indywidualiści.

- Praca z takimi ludźmi jak Rafa Benitez i Sammy Lee jest czymś genialnym.

- Jesteśmy w stałym kontakcie na co dzień i staramy się robić wszystko, jak najlepiej.

- To wspaniałe, że wszyscy jesteśmy jak jedna drużyna. Od Rafy, Sammy'ego czy Mauricio (Pellegrino), po mnie i Antonio (Gomeza Pereza).

- Mówimy wszyscy jednym głosem.

Młodzi zawodnicy z rezerw chcą teraz stanąć na wysokości zadania i podwyższyć swój poziom, a ci niedoświadczeni cofają się.

W pierwszym, ligowym meczu u siebie najstarszym zawodnikiem rezerw Liverpoolu był 20-letni Stephen Darby.

Reszta piłkarzy z wyjściowej jedenastki, która brała udział w tym meczu (wygranym 3-1) pochodziła z siedmiu różnych państw.

John McMahon jest po to w klubie, aby pomóc im wykorzystać swój potencjał.

- Rafa chce, aby nasi młodzi piłkarze z rezerw osiągali coraz wyższy poziom.

- Moim zadaniem jest pomóc im, aby byli gotowi fizycznie i psychicznie do gry w pierwszym zespole. Ostatecznym celem jest uzyskanie kolejnych piłkarzy do drużyny Rafy i nie tylko do epizodycznych ról, ale by pozostali tam na dłużej.

Hiszpański obrońca - Daniel Ayala wystąpił już w tym sezonie jako zmiennik na White Hart Lane oraz zaliczył pełne 90 minut w meczu przeciwko Stoke.

McMahon, brat byłego pomocnika The Reds (Steve'a) ma nadzieję, że Ayala zainspiruje swoich niektórych kolegów z drużyny.

- Danny wykazał dobry stosunek do pracy. On zawsze słucha i chce być, jak najlepszy. On jedyny, jak na razie wdarł się pierwszego zespołu i inni chłopcy muszą brać z niego przykład.

Skład rezerw jest prawdziwą mieszanką lokalnych talentów jak Stephen Darby czy Steven Irwin i tych zagranicznych jak Daniel Pacheco i nowy zawodnik - Chris Mavinga.

The Reds pokonali Arsenal w walce o reprezentanta Francji U-18. Mavinga trafił do Liverpoolu tego lata z Paris St Germain.

Następnie są kolejni młodzi, jak David Amoo czy Nathan Eccleston, którzy dopiero co ukończyli Akademię w Kirkby.

- Chris jest młodym chłopakiem, który musi się zaaklimatyzować, lecz jak na razie dobrze sobie z tym radzi. Uczy się języka angielskiego, co pomoże mu tutaj w kontaktach z ludźmi - zakończył McMahon.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Slot po zwycięstwie nad Forest (2)
22.02.2026 22:56, Kosma, liverpoolfc.com
Młodzież zremisowała z Blackburn Rovers (0)
22.02.2026 22:24, AirCanada, liverpoolfc.com
Najlepsze zdjęcia z meczu z Nottingham (0)
22.02.2026 22:07, AirCanada, liverpoolfc.com
Liverpool królem bramek po 90. minucie (0)
22.02.2026 21:57, AirCanada, liverpoolfc.com
Statystyki (0)
22.02.2026 21:46, AirCanada, Sky Sports
Skrót meczu (0)
22.02.2026 21:42, AirCanada, własne