CHE
Chelsea
Premier League
04.05.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1945

Diego pragnie sukcesu w Pucharze Ligi


Diego Cavalieri ma nadzieję, że Liverpool będzie jak najdłużej grał w tym sezonie w Pucharze Ligi i udanie zainauguruje te rozgrywki dzisiejszym meczem z Leeds United na Ellan Road.

Dubler Pepe Reiny dostał w zeszłym sezonie 4 szanse na pokazanie swoich umiejętności i teraz spodziewa się 5 występu w oficjalnym meczu Liverpoolu.

Bramkarz będzie chciał zadedykować ewentualne zwycięstwo zmarłemu miesiąc temu ojcu, który był bardzo ważną postacią w jego życiu.

- Rzeczywiście były to dla mnie bardzo smutne wieści. Ojciec pomagał mi od początku w futbolu i dawał mi wielkie wsparcie. Muszę ciężko pracować, być skupionym i dobrze grać.

- Wcześniej każdy mecz grałem dla niego i teraz się to nie zmieni.

- Sądzę, że ewentualne zwycięstwo będzie bardzo ważne dla Liverpoolu i mojego ojca.

Liverpool nie wygrał żadnego trofeum od 2006 roku i Cavalieri przyznaje, że cały zespół jest zdesperowany, by to zmienić.

- Każde rozgrywki są ważne - kontynuuje Brazylijczyk.

- Fani pragną trofeum i chcemy im to dać.

- Dla mnie to bardzo ważne rozgrywki, gdyż ile razy w nim gram, to za każdym razem muszę pokazać swoje najwyższe umiejętności.

- Ostatni sezon był frustrujący, kiedy przegraliśmy w Pucharze Ligi z Tottenhamem. Myślę, że odpadliśmy zbyt wcześnie.

- Zależy nam na zwycięstwie w meczu z Leeds. W tym klubie chce się wygrywać w każdym spotkaniu.

- Są zespołem grającym z dużym zaangażowaniem - mówi o Leeds Cavalieri.

- Lubią grać długo piłką i są silni fizycznie, co jest naturalne w Anglii.

- Zdaję sobie sprawę z ich bilansu w tym sezonie. Kiedy zwyciężają ich pewność siebie rośnie i na pewno nie będą łatwym przeciwnikiem.

Cavalieri powiedział, że jest innym bramkarzem, niż rok wcześniej, kiedy dopiero przybył do Liverpoolu z Ameryki Południowej.

- Sądzę, że jestem teraz pewniejszy siebie. Zaaklimatyzowałem się tutaj na dobre.

- Początek był dla mnie trudniejszy, gdyż styl gry w Brazylii jest zupełnie odmienny.

- Xavi Valero jest dla mnie niezmiernie ważny. Cały czas ze mną rozmawia i pokazuje mi taśmy video z grą innych zespołów.

- Kiedy tu przyszedłem uczono mnie, że zespół gra wysoko i bramkarze muszą tak grać. Była to dla mnie pewna nowość. Cały czas krzyczał na mnie 'Diego graj wysoko, graj wysoko!'

- To wszystko jest dla mnie bardzo ważne. Kiedy nie grasz, także musisz ciężko pracować i Xavi mi to zapewnia.

- Pomógł mi się poprawić fizycznie a także pod względem mentalności.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Crouch: Niech powalczą o Isaka!  (0)
30.04.2025 10:38, AirCanada, liverpool.com
Kulisy meczu ze Spurs - wideo  (0)
30.04.2025 10:36, Piotrek, liverpoolfc.com
Elliott: Mógłbym tu grać do końca kariery  (5)
30.04.2025 08:43, AirCanada, Liverpool Echo
Salah, umowa LFC z Google Pixel i selfie  (0)
29.04.2025 23:18, Kubahos, The Athletic
Alisson o zdobyciu mistrzostwa w barwach LFC  (0)
29.04.2025 19:30, Mdk66, thisisanfield.com
Gakpo może zostać ukarany przez FA  (23)
29.04.2025 18:16, Wiktoria18, The Athletic
Salah o swojej rozmowie ze Slotem  (1)
29.04.2025 14:41, MaksKon, thisisanfield.com
Andy: To mistrzostwo to dla nas wszystko  (0)
29.04.2025 14:34, Maja, Liverpool Echo