LIV
Liverpool
Premier League
22.11.2025
16:00
FOR
Nottingham Forest
 
Osób online 1012

Rafa: Daniel nam pomoże


Rafael Benitez wierzy, że Daniel Agger może być rozwiązaniem na kłopoty w defensywie, jakie w tym sezonie prześladują jego podopiecznych. Duńczyk po grach reprezentacyjnych zagrał w weekend 90 minut z Sunderlandem. Był to jego pierwszy mecz w Premier League w tym sezonie.

Boss jest zdania, że umiejętności Aggera i konkurencja jaką będzie w defensywie będzie miała dobry wpływ na tą formację w zespole.

- To ważne dla Nas - powiedział Benitez na łamach LFC.tv.

- Daniel jest zawodnikiem z odpowiednimi umiejętnościami, potrafi utrzymać się przy piłce, co oznacza, że możemy budować akcje od obrony.

- Sądzę, że jego powrót nam pomoże. Konkurencja zawsze jest potrzebna, szczególnie w czołowych zespołach. Dobrze będzie widząc go walczącego o miejsce w składzie z innymi zawodnikami.

Innym piłkarzem, który zagrał po raz pierwszy w tym sezonie Premier League (w jego przypadku był to w ogóle debiut) jest Jay Spearing, który w środku pola zastąpił Javiera Mascherano i Stevena Gerrarda.

Benitez zdaje sobie sprawę, że nie był to łatwy debiut dla 20-latka, ale jest przekonany, że to doświadczenie przyda mu się w przyszłości.

- Pracował ciężko na boisku. W takich spotkaniach, gdy zespół nie gra dobrze, nigdy nie jest łatwo się odnaleźć.

- Dla każdego piłkarza taki rodzaj doświadczenia będzie korzystny na przyszłość.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Konaté kapitanem, Węgry przegrywają (0)
16.11.2025 20:40, FroncQ, liverpoolfc.com
Salah otrzymał wolne od selekcjonera (0)
16.11.2025 16:28, Gall1892, liverpoolfc.com
Konaté: Decyzja już niedługo (10)
16.11.2025 11:13, FroncQ, thisisanfield.com
Świąteczna kampania Liverpoolu – galeria (0)
16.11.2025 10:51, Gall1892, liverpoolfc.com
Isak: Dobrze znowu wyjść na murawę (3)
16.11.2025 10:42, Gall1892, liverpool.com
Potter: Mamy plan na Isaka (0)
16.11.2025 10:33, Gall1892, liverpool.com