BUR
Burnley
Premier League
14.09.2025
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 2214

Ferguson: Owen skupi się na grze


Trener Manchesteru United nie spodziewa się, żeby wrzawa Anfield podziałała na Michaela Owena rozpraszająco. Były napastnik The Reds powraca na Merseyside po raz pierwszy od przejścia do Manchesteru z Newcastle tego lata.

Owen może zagrać nawet od pierwszej minuty, jeśli Rooney nie zdąży do końca wyleczyć kontuzji. Reprezentant Anglii nie może liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony kibiców na Anfield, ale Ferguson uważa, że na Owenie nie zrobi to wrażenia.

- Bardzo mnie ciekawi, jak zareagują na Owena kibice - mówi trener Manchesteru - Niewielu zawodników grało i dla Liverpoolu i dla Manchesteru.

- Paul Ince został wygwizdany, kiedy przyjechał z Liverpoolem na Old Trafford i myślę, że z Michaelem może być podobnie.

- Owen jest doświadczonym piłkarzem, a to bardzo ważne. Każdy wolałby być lubiany, ale wątpię, żeby przejmował się reakcją kibiców.

- Jego dokonania w Liverpoolu są większe niż Paula w Manchesterze United. Bramki, które zdobył dla The Reds robią z niego jednego z najlepszych napastników w historii klubu.

- To stawia go w dobrym świetle w oczach fanów, ale ciężko przewidzieć ich reakcję.

Ferguson zapewnia, że przeszłość Owena, a także wzajemna niechęć między klubami nie miały znaczenia w trakcie finalizowania transferu w lecie.

- Nikt o tym nie wspomniał, a ja nawet o tym nie pomyślałem. Kiedy przyszedł mi do głowy Owen i złożyliśmy propozycję, nie było żadnych negocjacji. Był zdesperowany, aby do nas dołączyć.

- Zawarcie umowy było tak proste, że zajęło nam 30 minut. Bardzo chciał wrócić na najwyższy poziom europejskiej piłki i zaakceptował ofertę z dużym entuzjazmem.

- Owen ma za sobą wspaniałe lata w Liverpoolu, ale teraz gra dla Manchesteru United.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Leoni: Virgil jest niesamowity (0)
04.09.2025 08:20, AirCanada, Liverpool Echo
Rozmowy Liverpoolu z kadrą Szwecji o Isaku (0)
03.09.2025 22:13, Wiktoria18, thisisanfield.com
Gyökeres solidaryzuje się z Isakiem (2)
03.09.2025 19:10, Mdk66, thisisanfield.com
Salah staje w obronie Díaza i Núñeza (4)
03.09.2025 18:42, Bartolino, Sky Sports
Luiz Fernando Iubel dołącza do klubu (2)
03.09.2025 17:37, Matt_ityahu1892, liverpoolfc.com
Szoboszlai wybrany 'piłkarzem kolejki' (1)
03.09.2025 17:13, AirCanada, liverpoolfc.com