13.05.2024
21:00

Osób online 1162

Liverpool-Unirea w 1/16 LE

Dziś rozlosowane zostały pary 1/16 finału Ligi Europejskiej. The Reds zagrają z drużyną z Rumunii, Unireą Urziceni, a pierwszy mecz odbędzie się na Anfield Road 18.02.2010, a rewanż tydzień później.

Trenerem Unirei jest były obrońca Chelsea i trener Wisły Kraków Dan Petrescu. Mistrzowie Rumunii dostali się do Europa League z 3 miejsca w grupie Ligi Mistrzów, którą ukończyli za Stuttgartem i Sevillą.

- To będzie ciężki dwumecz - powiedział wysłannik Liverpoolu na losowanie, Kenny Dalglish - Unirea ma przerwę w rozgrywkach do marca i obojętne, czy ona im pomoże czy zaszkodzi, musimy poczekać, żeby się o tym przekonać. Zdobyli 8 punktów w trudnej grupie, więc musimy ich szanować.

Na co dzień Unirea gra na Tineretului Stadium, ale ponieważ mieści on zaledwie 7 tysięcy ludzi, mecze w ramach europejskich pucharów rozgrywane są na Steaua Stadium w Bukareszcie.

Jeżeli Liverpool awansuje do 1/8 finału, zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Lille-Fenerbahce.