05.05.2024
17:30

Osób online 1293

Oceny według LFC.pl

Przedstawiamy Państwu oceny według LFC.pl za wczorajszy występ podopiecznych Beniteza w rozgrywkach Pucharu Anglii. The Reds przegrali na własnym boisku z Reading 1-2 i zakończyli przygodę z tegoroczną edycją FA Cup już w 3 rundzie.

Diego Cavalieri 6.5 – Bez szans przy bramkach, oprócz tego dobrze sobie radził. Uratował nas przed stratą bramek broniąc między innymi groźny strzał zza pola karnego w końcówce regulaminowego czasu gry.

Philipp Degen 7 – Szwajcar był jednym z najlepszych zawodników tego meczu. Parę razy szybko wyszedł do przodu starając się przedrzeć w pole karne. Później opadł trochę z sił i został zmieniony.

Jamie Carragher 6.5 – Całkiem przyzwoity mecz Carraghera, w końcówce widząc nieporadność kolegów sam próbował oddawać strzały na bramkę, z marnym jednak skutkiem. W pierwszej połowie popełnił błąd w polu karnym, który mógł zakończyć się bramką.

Daniel Agger 7 – Dobre spotkanie rozegrał Duńczyk. Starał się, wychodził do przodu, strzelał. Miał kilka prób z rzutów wolnych, ale żaden ze strzałów nie poleciał w światło bramki.

Emiliano Insua 6.5 – Nie odznaczył się niczym szczególnym w tym meczu. Mało aktywny w ofensywie. Po za jednym dośrodkowaniem chyba nic więcej nie wskórał.

Lucas Leiva 6 – Bezbarwny występ. W sumie widziałem go tylko na początku meczu, gdy faulował przeciwnika. Nie brał ciężaru na siebie, piłkę podawał do najbliższego kolegi i wyglądało jakby go parzyła w nogi.

Steven Gerrard 7 – Dobra pierwsza połowa naszego kapitana. Walczył, starał się zrobić kilka ładnych akcji z Torresem, widać było, że szukali siebie nawzajem. Strzelił bramkę po niefortunnej interwencji jednego z obrońcy. Nabawił się chyba kontuzji, gdyż został zmieniony w przerwie.

Alberto Aquilani 6.5 – W pierwszej połowie praktycznie niewidoczny. Ożywił się w drugiej części po tym jak zszedł Gerrarda. Chyba poczuł, że musi wziąć ciężar gry na siebie. Walczył, dobrze rozgrywał, nie bał się akcji jeden na jeden. Później zabrakło mu trochę sił.

Dirk Kuyt 5 – Nic nie wnosił do gry. Brak umiejętności technicznych i szybkości wiele razy zakończyło się zmarnowaniem dobrej okazji na kontrę. Wywracał się, chyba może czuć się zagrożony przyjściem Maxiego.

Yossi Benayoun 5.5 – Biegał, starał się ale nic z tego nie wychodziło. Kilka razy mógł szybciej odgrywać piłkę do partnerów. Miał dwie dogodne okazje, które zmarnował w szczególności sam na sam z bramkarzem w dogrywce.

Fernando Torres 6 – Do czasu nabawienia się kontuzji do spółki z Gerrardem byli motorem napędowym drużyny. Ładnie wypuścił Kuyta na skrzydle i wtedy został sfaulowany. W 30 minucie został zmieniony przez N’Goga z powodu kontuzji kolana.

David N’Gog 6.5 – Wszedł za Torresa i robił co mógł, aby strzelić gola. Kilka razy ładnie rozegrał klepką z Babelem. Miał swoje szanse na zdobycie bramek, ale raz nie czysto trafił w piłkę a raz uderzył prosto w bramkarza. Był aktywny na boisku.

Ryan Babel 6 – Oprócz kilku ładnych wymian piłek z N’Gogiem nic szczególnego Holender nam nie pokazał. Nie przeprowadził żadnego skutecznego rajdu po prawej stronie. Raz przy próbie zejścia do środka piłka mu odskoczyła i stracił jej posiadanie. Widać brak ogrania.

Martin Skrtel 6 – Wszedł na początku dogrywki i nic nie wniósł do gry.