05.05.2024
17:30

Osób online 1147

Podsumowanie meczu rezerw

Drużyna rezerw wygrała mecz z Ashton Town 4-0 i zagwarantowała sobie miejsce w półfinale rozgrywek Senior Cup. Zespół McMahona dominowała na boisku od początku do końca a bramki zdobyli Alex Kacaniklic, Jordy Brouwer, Jay Spearing i Emmanuel Mendy.

Po tym zwycięstwie z większą pewnością siebie przystąpią do meczu w Lancashire County Cup z Boltonem.

The Reds mogli już w pierwszej minucie meczu prowadzić 1-0. Dobrze na lewej stronie zachował się Kacaniklic, dograł do środka ale zarówno David Amoo jak i Jay Spearing zostali zablokowani.

Kilka minut później jeszcze bliższy zdobycia bramki był Ayala. Otrzymał wspaniałe podanie z rzutu rożnego od Spearinga i minimalnie przestrzelił.

Gospodarze raczej ograniczali się do obrony na własnej połowie, jednak mieli swoją szansę a dokładnie Christian Boxby próbował swojego szczęścia jednak dobrze ustawiony Chris Oldfield nie dał się zaskoczyć.

To była jedna z nielicznych okazji gospodarzy, a przewaga gości z minuty na minutę rosła.

Mendy był bardzo groźny na prawej stronie boiska i nie było żadnym zaskoczeniem to, że jego podanie otworzyło drogę do bramki w 14 minucie meczu.

Młody Senegalczyk zagrał dobrą piłkę do Davida Ammo, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońcę i do piłki doszedł Kacaniklic, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Szwed był wczoraj we wspaniałej dyspozycji i po jego rajdzie i wspaniałym dośrodkowaniu w 21 minucie David Amoo był bliski strzelenia drugiego gola.

Kolejny raz do interwencji zmuszony został bramkarz gospodarzy, tym razem przez Mendy’ego, który otrzymał wspaniałe podanie od Nikoli Sarica.

Goście kontynuowali starania o drugiego gola jeszcze przed przerwą, jednak strzały Kacaniklica i Amoo zostały zablokowane.

W drugiej części meczu gra toczyła się przeważnie na połowie Ashton. Już w drugiej minucie wynik podwyższył Brouwer, który w przerwie zmienił Sarica.

Trzecia bramka wpadła w 58 minucie. Na lewej stronie faulowany był Mavinga. Do strzału podszedł Jay Spearing i strzałem w dalszy róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy.

The Reds wciąż atakowali i czwarta bramka padła na 7 minut przed zakończeniem spotkania. Strzał Brouwera dobił Mendy i było po meczu.

Skład Liverpoolu: Oldfield, Irwin, Mavinga, Threlfall, Ayala, Spearing (Kohlert 60), Plessis, Kacaniklic, Mendy, Amoo (Palsson 68), Saric (Brouwer 46).

Gracz meczu wegług Liverpoolfc.tv: Alex Kacaniklic.