FOR
Nottingham Forest
Premier League
22.02.2026
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1413

Aldo: The Reds faworytami


John Aldridge uważa, że Liverpool jest w najlepszej wyjściowej pozycji do walki o czwarte miejsce w Premier League spośród wszystkich drużyn, które walczyć będą o kwalifikacje do Ligi Mistrzów.

Po minionym weekendzie między czwartym Tottenhamem, a siódmą Aston Villą jest tylko jeden punkt różnicy, a oba zespoły rozdzielają jeszcze Manchester City i Liverpool.

Aldo jest przekonany, że podopieczni Beniteza zagrają w przyszłym sezonie w najważniejszych europejskich rozgrywkach klubowych tym bardziej, że po kontuzji wrócili do składu Yossi Benayoun i Fernando Torres.

- Liverpool będzie głównym faworytem w walce o ‘małe mistrzostwo’ zwłaszcza kiedy Torres odzyska sprawność meczową i skuteczność.

- City gra słabo na wyjazdach, a przed nimi jeszcze wycieczki do Fulham i Sunderlandu, z którymi zawsze ciężko się gra na ich terenie, a także do Hull, które prezentuje świetną formę na własnym stadionie.

- Tottenham może mieć jeszcze gorzej, bo muszą zagrać z Evertonem i Citizens, więc któryś z naszych rywali na pewno straci punkty.

- Mecze które zostały do rozegrania u siebie Liverpoolowi, oprócz starcia z Chelsea są na pewno do wygrania.

The Reds przegrali w lidze tylko raz w ostatnich dziewięciu spotkaniach, siedmiokrotnie zachowując czyste konto.

- Bardzo źle rozpoczęliśmy sezon przegrywając ważne mecze z Tottenhamem i Aston Villą, a potem wcale nie było lepiej.

- Drużyna zaczęła się gubić i tracić pewność siebie. Teraz jednak nie tracimy już tylu bramek i nie przegrywamy meczów. To bardzo ważne. Może nie zobaczymy wielu olśniewających występów, ale każdy rezultat będzie okupiony ciężką pracą na boisku.

- Nie pomogły kontuzje kluczowych zawodników i moim zdaniem to był główny powód problemów Liverpoolu. Teraz trzeba zacisnąć zęby i walczyć, a ponieważ Torres jest znowu w składzie, pewność w drużynie wzrośnie i wszystko powinno się ułożyć – kończy Aldo.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Sherwood: Salah latem opuści Liverpool (3)
17.02.2026 12:20, AirCanada, liverpool.com
Holenderski ekspert o przyszłości Gakpo (5)
17.02.2026 11:28, Redbeatle, Liverpool Echo
Historia starć z Wilkami w FA Cup (0)
17.02.2026 11:14, Gall1892, liverpoolfc.com
Szobo następcą Gerrarda? (0)
17.02.2026 00:13, Armani87, liverpool.com
Slot na temat transferu Luisa Diaza (0)
16.02.2026 23:45, Klika1892, Liverpool Echo
John Heitinga odszedł z Tottenhamu (2)
16.02.2026 21:27, Wiktoria18, thisisanfield.com