FOR
Nottingham Forest
Premier League
22.02.2026
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1412

Lata Carlsberga: 97-98


W szóstym sezonie współpracy z Carlsbergiem przypomina nam się sezon, w którym to rozbłysnęła gwiazda o imieniu Michael Owen. Anglik stał się rozpoznawany po niesamowitej bramce na Mistrzostwach Świata strzelonej Argentynie.

Zawodnik Roku: Michael Owen. 17 latek rozegrał cały sezon w barwach The Reds, strzelając 23 bramki i będąc najlepszym strzelcem spośród wszystkich zawodników Liverpoolu. Został uznany przez PFA Młodym Zawodnikiem Roku.

Sezon: The Reds po raz kolejny zawiedli i znaleźli się dopiero na 3 pozycji w tabeli. Jednak było kilka momentów, którymi można się delektować do tej pory. Gol Stevea McManamana na Celtic Park pomógł Liverpoolowi wyeliminować szkockiego giganta z europejskich rozgrywek. Warta uwagi jest również bramka na 4-2 Patricka Bergera w meczu z Chelsea, którą prowadził Ruud Gullit.

Statystyki:

Pozycja w lidze: 3

FA Cup: Trzecia runda

Puchar Ligi: Półfinał

Europa: Druga runda

Najlepszy strzelec: Michael Owen 23

Najwięcej występów: Steve McManaman 46

Przybyli: Oyvind Leonhardsen (Winbledon), Paul Ince (Inter), Danny Murphy (Crewe), KarlHeinz Riedle (Dortmund), Jorgen Nielsen (Hvidovre), Haukur I Gudnason (Keflavik), Brad Friedel (Columbus Crew)

Odeszli: Michael Stensgaard (FC Copenhagen), John Barnes (Newcastle), Mark Kennedy (Wimbledon)

Najlepszy film: Titanic

Najlepiej sprzedający się singiel: "Something About the Way You Look Tonight/Candle in the Wind 1997" Elton John

Najlepiej sprzedający się album: "Be Here Now" Oasis

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Sherwood: Salah latem opuści Liverpool (3)
17.02.2026 12:20, AirCanada, liverpool.com
Holenderski ekspert o przyszłości Gakpo (5)
17.02.2026 11:28, Redbeatle, Liverpool Echo
Historia starć z Wilkami w FA Cup (0)
17.02.2026 11:14, Gall1892, liverpoolfc.com
Szobo następcą Gerrarda? (0)
17.02.2026 00:13, Armani87, liverpool.com
Slot na temat transferu Luisa Diaza (0)
16.02.2026 23:45, Klika1892, Liverpool Echo
John Heitinga odszedł z Tottenhamu (2)
16.02.2026 21:27, Wiktoria18, thisisanfield.com