13.05.2024
21:00

Osób online 1106

Rezerwy wygrywają w Senior Cup

Conor Coady, mistrz Europy do lat 17, wpisał się na listę strzelców podczas meczu, który Liverpool wygrał 3-2. Tym samym rezerwy the Reds zdobyły Liverpool Senior Cup, po zaciętej walce z Skelmersdale United. Znakomitą partię rozegrali dzisiaj Coady i Andre Wisdom na środku obrony, a drugi zespół LFC zdobył kolejne trofeum, po zwycięstwie w finale Lancashire Senior Cup tydzień temu.

Skelmersdale United wysoko zawiesiło poprzeczkę tym bardziej, że jest uczestnikiem dywizji znajdującej się siedem szczebli niżej, niż Premier League. Pomimo niekorzystnego wyniku, podopieczni McMahona zdołali odrobić straty i wygrać.

Na listę strzelców wpisali się Coady, Gerardo Bruna i Alex Cooper.

Dzisiejszy mecz miał być w zasadzie rozegrany w ostatnim sezonie, chociaż trzeba podkreślić, że zdołał przyciągnąć sporą liczbę osób na trybuny.

McMahon wystawił młody zespół, a od pierwszych minut wybiegli między innymi Victor Palsson i Martin Hansen, którzy trenowali ostatnio z kadrą Roya Hodgsona. Na środku pomocy swój pełny debiut zaliczył również wychowanek Akademii Michael Roberts.

Skelmersdale United objęło prowadzenie w 11. minucie. Bramka padła po dobrze wypracowanym rzucie rożnym. Niepilnowany Karl Ledsham trafił główką do siatki, po przedłużeniu podania na bliższym słupku.

Liverpool wyrównał w 24. minucie spotkania. Piłka wylądowała w siatce po firmowy zagraniu Bruny z rzutu wolnego. Były piłkarz Realu Madryt zaskoczył obronę i bramkarza Skem swoim podkręconym strzałem w róg bramki.

Minutę po przerwie Liverpool wyszedł na prowadzenie, po tym jak Coady trafił do siatki po rzucie rożnym.

The Reds podwyższyli na 3-1 pięć minut przed końcem meczu finałowego. Świetnym wykończeniem akcji popisał się Alex Cooper. Michael Ngoo wypracował bramkę ładnym rajdem na prawym skrzydle i po jego dośrodkowaniu Liverpool trafił do siatki.

Ostatnie minuty były rozpaczliwą próbą wyrównania w wykonaniu Skelmersdale. Stało się tak za sprawą O'Donnella, który ustalił rezultat meczu na 3-2 z bliskiej odległości w naszym polu karnym.

Kapitan Andre Wisdom wzniósł trofeum Liverpool County FA Senior Cup, a rezerwy mogą pochwalić się obroną tego tytułu.

Liverpool: Martin Hansen, John Flanagan, Emmanuel Mendy, Michael Roberts (Nicolaj Kohlert 65), Andre Wisdom, Conor Coady, Toni Silva (Vincent Weijl 85), Victor Palsson, Nikola Saric, Gerardo Bruna (Michael Ngoo 76), Alex Cooper

Gracz meczu wg oficjalnej strony: Conor Coady. On i Andre Wisdom byli podporą defensywy, jednak Coady spisał się odrobinę lepiej.