05.05.2024
17:30

Osób online 1346

Wszystkie mecze Roya

W dniu, w którym kadencja Roya Hodgsona na Anfield dobiegła końca, oficjalna strona klubu postanowiła spojrzeć na 31 meczów, w których były menedżer prowadził Czerwonych.

FK Rabotnicki v Liverpool

29 lipca, Eliminacje Ligi Europy

David Ngog strzelił dwie bramki, a era Hodgsona w Liverpoolu rozpoczęła się idealnie, zwycięstwem 2-0 z FK Rabotnicki.

Francuski gwiazdor pokazał dobrą formę, najpierw mijając bramkarza i otwierając wynik spotkania w pierwszej połowie, a potem pakując piłkę do siatki w 60 minucie.

Liverpool v FK Rabotnicki

5 Sierpnia, Eliminacje Ligi Europy

Roy Hodgson świętował swoje pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w roli menedżera Liverpoolu. The Reds pokonali na Anfield FK Rabotnicki 2-0.

Zdobyte w pierwszej połowie bramki Davida Ngoga i Stevena Gerrarda dały Czerwonym awans do ostatniej rundy eliminacyjnej.

Liverpool v Arsenal

15 sierpnia, Barclays Premier League

Grający w osłabieniu Liverpool zdołał po absorbującym meczu wywalczyć z Arsenalem remis 1-1. Czerwona kartka, jaką w 45 minucie dostał Joe Cole utrudniła the Reds zadanie. Ngog otworzył wynik spotkania zaledwie parę minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Niestety, samobójcza bramka Pepe Reiny przyniosła w końcówce spotkania podział punktów.

Liverpool v Trabzonspor

19 sierpnia, Eliminacje Ligi Europy

Trafienie Ryana Babela dało Liverpoolowi niewielką, jednobramkową, przewagę nad tureckim Trabzonsporem. Reprezentant Holandii wpakował piłkę do siatki tuż przed przerwą. Rozmiar wygranej powinien być większy, jednak Joe Cole nie wykorzystał karnego przed the Kop.

Manchester City v Liverpool

<23 sierpnia, Barclays Premier League

Liverpool po raz pierwszy za Roya Hodgsona doznał smaku ligowej porażki, przegrywając z City 3-0. The Reds nie potrafili poradzić sobie z zaciekłymi atakami gospodarzy. W pierwszej połowie wynik otworzył Gareth Barry, w drugiej części spotkania do siatki dwa razy trafił Carlos Tevez.

Trabzonspor v Liverpool

26 sierpnia, Eliminacje Ligi Europy

Liverpool zapewnił sobie przepustkę do Ligi Europy pokonując Trabzonspor 2-1. Tym samym Roy Hodgson stał się pierwszym trenerem the Reds od czasów Billa Shankly’ego, który wygrał swoje pierwsze cztery spotkania w europejskich pucharach.

Liverpool v West Brom

29 sierpnia, Barclays Premier League

Fernando Torres zdobył swoją 50 bramkę na Anfield, a Liverpool minimalnie pokonał West Brom 1-0. El Niño wpakował piłkę do siatki po uderzeniu piłki wolejem w 66 minucie, a Roy Hodgson mógł się cieszyć pierwszym zwycięstwem ligowym.

Birmingham v Liverpool

12 września, Barclays Premier League

Paul Konchesky i Raul Meireles zaliczyli swój debiut w barwach Liverpoolu, a the Reds zremisowali z Birmingham na St Andrews 0-0. Zespół Hodgsona musiał dziękować Pepe Reinie za podział punktów. Hiszpan pokazał mistrzostwo w bramce podczas pierwszej połowy, w której przeważali gospodarze.

Liverpool v Steaua Bucharest

16 września, Liga Europy, Grupa K

Joe Cole strzelił swoją pierwszą bramkę jako piłkarz Liverpoolu a David Ngog po raz kolejny dwukrotnie trafił do siatki podczas wygranego 4-1 meczu ze Steauą Bukareszt. Zwycięstwo oznaczało rozpoczęcia fazy grupowej ważnym zwycięstwem, a Hodgson stał się pierwszym menedżerem the Reds, który wygrał pięć swoich spotkań w europejskich pucharach.

Manchester United v Liverpool

19 września, Barclays Premier League

Dimitar Berbatov zdobył hat-tricka a Manchester United minimalnie wygrał zacięte spotkanie 3-2. Napastnik zdobył dwie bramki, dając gospodarzom pewne prowadzenie. Podwójne uderzenie Stevena Gerrarda dało Czerwonym wyrównanie. Niestety, Bułgar zanotował swoje trzecie trafienie na sześć minut przed przerwą i Liverpool opuścił Old Trafford z pustymi rękami.

Liverpool v Northampton Town

22 września, Carling Cup

Northampton Town zaszokowało wszystkich pokonując Liverpool na Anfield 4-2 po rzutach karnych. The Cobblers cieszyli się z miejsca w następnej rundzie pucharu po tym, jak jedenastek nie wykorzystali David Ngog i Nathan Eccleston.

Liverpool v Sunderland

25 września, Barclays Premier League

Steven Gerrard dał Czerwonym remis 2-2 z Sunderlandem. Kontrowersyjna bramka Dirka Kuyta dała Liverpoolowi prowadzenie, które zostało zniweczone po dwóch bramkach Darrena Benta. Na szczęście kapitan uratował punkt, zdobywając swojego czwartego gola w sezonie w 64 minucie spotkania.

Utrecht v Liverpool

30 września, Liga Europy, Grupa K

Liverpool zremisował bezbramkowo z Utrechtem i pozostał na szczycie swojej grupy w Lidze Europy. Oba zespoły miały swoje szanse, jednak wspomnienia Raula Meirelesa wybijającego piłkę z linii bramkowej i interwencji Pepe Reiny mogły sprawić, że Utrecht czuł się pechowy nie wygrywając spotkania.

Liverpool v Blackpool

3 października, Barclays Premier League

Liverpool wkraczał w przerwę reprezentacyjną znajdując się w ostatniej trójce tabeli po szokującej porażce 2-1 z Blackpool. The Reds nie poradzili sobie z dobrym początkiem w wykonaniu gości, którzy wygrali po bramkach Charliego Adama i Luke’a Varneya.

Everton v Liverpool

17 października, Barclays Premier League

Liverpool nie potrafił zatrzymać lokalnego rywala i przegrał na Goodison Park 2-0. Tim Cahill dał the Blues prowadzenie potężnie uderzając z bliska po dośrodkowaniu Seamusa Colemana. Arteta podwoił prowadzenie gospodarzy.

Napoli v Liverpool

21 października, Liga Europy, Grupa K

Liverpool kontynuował swój mocny start w fazie grupowej Ligi Europy i zdobył ciężko wywalczony punkt we Włoszech. The Reds nieźle poradzili sobie w meczu, który nie obfitował wcale w okazje bramkowe, choć Paul Konchesky musiał wybijać piłkę z linii bramkowej, by powstrzymać Marka przed daniem prowadzenia gospodarzom.

Liverpool v Blackburn

24 października, Barclays Premier League

Fernando Torres przypomniał sobie jak strzela się bramki i dał Liverpoolowi w pełni zasłużone zwycięstwo 2-1 nad Blackburn Rovers. Trafienie Hiszpana było jego pierwszym od spotkania z West Bromem. Prowadzenie dał Czerwonym Sotiyios Kyrgiakos, niestety zniweczył je samobójczy gol Carraghera.

Bolton v Liverpool

31 października, Barclays Premier League

Dramartyczna bramka Maksiego Rodrigueza dała Liverpoolowi pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie ligowym. The Reds pokonali Bolton 1-0 po zaciętym spotkaniu.

Liverpool v Napoli

4 listopada, Liga Europy, Grupa K

Rezerwowy Steven Gerrard zdobył w drugiej połowie wspaniały hat-trick, Liverpool pokonał Napoli 3-1. Dla gości bramkę w pierwszej połowie zdobył Ezequiel Lavezzi.

Liverpool v Chelsea

7 listopada, Barclays Premier League

Fernando Torres zdobył dwie genialne bramki, które pomogły Liverpoolowi kontynuować odnowę pokonując liderów tabeli, Chelsea, 2-0. Hiszpan pokazał ten rodzaj wykańczania akcji, który dał mu opinię czołowego napastnika na świecie i dwukrotnie pokonał defensywę Chelsea w pierwszej połowie.

Wigan v Liverpool

10 listopada, Barclays Premier League

Fernando Torres trafił do siatki po raz piąty w sezonie, ale Liverpool jedynie zremisował z Wigan 1-1. Hiszpan po raz kolejny błysnął dobiegając do genialnej prostopadłej piłki Gerrarda i dając prowadzenie już w szóstej minucie. Jednakże, nie wystarczyło to do przedłużenia zwycięskiej serii the Reds. Hugo Rodallega dał groźnym przez całe spotkanie gospodarzom zasłużone wyrównanie.

Stoke v Liverpool

13 listopada, Barclays Premier League

Liverpool poniósł swoją piątą ligową porażkę w sezonie, przegrywajac 2-0 ze Stoke City. The Reds nie umieli radzić sobie z fizyczną grą gospodarzy i opuścili Stoke z niczym po tym, jak w drugiej połowie bramki dla zespołu Pullisa strzelili Ricardo Fuller i Kenwyne Jones. Jakby tego było mało, czerwoną kartkę zobaczył w doliczonym czasie gry Lucas Leiva.

Liverpool v West Ham

20 listopada, Barclays Premier League

Liverpool pewnie pokonał West Ham na Anfield 3-0. Powracający do składu Glen Johnson dał zasłużone prowadzenie po rzucie rożnym wykonywanym przez Raula Meirelesa w 18 minucie. Kolejne dwie bramki dorzucili Dirk Kuyt i Maxi Rodriguez.

Tottenham v Liverpool

November 28, Barclays Premier League

Aaron Lennon pokonał Reinę w doliczonym czasie gry, dając Tottenhamowi zwycięstwo 2-1. Wcześniej Martin Skrtel otworzył wynik spotkania samobójczą bramką, tylko po to by naprawić swój błąd wyrównując stan rywalizacji. Po tym spotkaniu Liverpool znajdował się na 10 miejscu w tabeli.

Steaua Bucharest v Liverpool

2 grudnia, Liga Europym Grupa K

Liverpool przypieczętował miejsce w fazie pucharowej Ligi Europy remisując w Rumunii ze Steauą. Prowadzenie dał the Reds w 19 minucie Milan Jovanovic. Steaua wyrównała w 60 minucie po rzadkim błędzie Pepe Reiny i bramce Edera Bonfirma.

Liverpool v Aston Villa

6 grudnia, Barclays Premier League

Ryan Babel dopilnował, by powrót Gerarda Houlliera na Anfield był dla niego rozczarowaniem, a the Reds pokonali Aston Villę 3-0. Holender zastąpił w składzie Fernando Torresa i zaliczył imponujący występ ukoronowany bramką.

Newcastle United v Liverpool

11 grudnia, Barclays Premier League

Liverpool po raz kolejny rozczarował wyjazdową formą, dając nowemu menedżerowi Newcastle, Alanowi Pardew, świetny początek ery i przegrywając 3-1. Kevin Nolan trafił do siatki w 15 minucie, a Dirk Kuyt wyrównał na początku drugiej połowy. Jednak gole Joeya Bartona i Andy’ego Carrolla sprawiłym że the Reds odnieśli siódmą porażkę ligową w sezonie.

Liverpool v Utrecht

15 grudnia, Liga Europy, Grupa K

Liverpool zakończył swoje grupowe zmagania frustrującym spotkaniem i bezbramkowym remisem. The Reds stwarzali lepsze okazje, nie potrafili jednak zaleźć drogi do bramki i wyrównać rekordu dziewięciu zwycięstw na własnym stadionie w europejskich pucharach z rzędu. Rezultat ten oznaczał jednak, że ludzie Hodgsona wyszli z grupy jako niepokonani, mając na koncie 10 punktów zdobyte w sześciu meczach.

Liverpool v Wolves

29 grudnia, Barclays Premier League

Stephen Ward pokonał Liverpool strzelając jedyną bramkę w ostatnim spotkaniu the Reds w 2010 roku. Irlandzki pomocnik dał Wilkom zwycięstwo w 56 minucie, dzięki czemu przesunęli się oni z dna tabeli Premier League. Drużyna Hodgsona była wtedy na 12 miejscu w lidze, mając na koncie osiem porażek.

Liverpool v Bolton

1 stycznia, Barclays Premier League

Joe Cole wszedł z ławki i strzelił zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry, dając tym samym Liverpoolowi pierwszą wygraną w 2011 roku. Wcześniej strzelanie zaczął Kevin Davies, a wyrównał Fernando Torres. The Reds znaleźli się na dziewiątmy miejscu w tabeli.

Blackburn v Liverpool

5 stycznia, Barclays Premier League

Kiepska forma wyjazdowa Liverpoolu trwała. The Reds przegrali z Blackubrn na Eawood Park 3-1. Czerwoni mieli nadzieję na pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w nowym roku, doznali jednak dziewiątej ligowej porażki. Dni Hodgsona na Anfield dobiegały końca.