13.05.2024
21:00

Osób online 1522

Raport z wypożyczeń

W miniony weekend na europejskich boiskach mogliśmy oglądać trzech z pięciu piłkarzy Liverpoolu, przebywających na wypożyczeniach. Jak sobie radzili, kto strzelił bramkę, a kogo ukarał arbiter, dowiedzą się państwo w dalszej części newsa.

Będący na wypożyczeniu w Juventusie, Alberto Aquliani strzelił gola na wagę zwycięstwa w meczu 20. kolejki włoskiej Serie A przeciwko Bari. Włoch zaliczył pełny mecz a na listę strzelców wpisał się w 79. minucie, kiedy na tablicy wyników widniało 1-1. Drużyna Aquilaniego zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli.

Reprezentant Szwajcarii, Philipp Degen spędził cały mecz na ławce rezerwowych w wygranym przez VfB Stuttgart meczu z Mainz 1-0. Obrońca, którego prześladują kontuzję zagrał w tym sezonie tylko w pięciu meczach, a jego obecna drużyna spisuje się mocno poniżej oczekiwań, gdyż zajmuje przedostatnie miejsce w Bundeslidze po 18. kolejkach.

Nabil El Zhar, wypożyczony do greckiego PAOK nie został uwzględniony w kadrze meczowej swojej drużyny na mecz z Olympiakos Volos. Jego drużyna odniosła pewne, wyjazdowe zwycięstwo 3-0. 24-letni reprezentant Maroka z pewnością wróci do drużyny po wyleczeniu kontuzji, gdyż jest jej ważnym ogniwem. W tym sezonie zaliczył dla greckiej drużyny 19 występów.

W sobotę zagrał również Emiliano Insua. Argentyńczyk pojawił się na boisku tuż po przerwie w towarzyskim meczu z Ajaxem Amsterdam. Mecz rozgrywany z okazji otarcia nowego stadionu zakończył się bezbramkowym remisem. Turecka drużyna w kolejnym meczu Super Ligi zagra z Sivassporem 23. stycznia.

Debiut w Charlton Athletic zaliczył Nathan Ecclestron. Młody napastnik kilka dni wcześniej został wypożyczony na the Valley do końca obecnego sezonu. Anglik pojawił się na boisku w 69. minucie meczu, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców, jednakże zaznaczył swoją obecność na boisku otrzymując żółtą kartkę. Londyńska drużyna zremisowała z Sheffield Wednesday 2-2 i aktualnie zajmuje siódme miejsce w League One.