05.05.2024
17:30

Osób online 1020

1/8 finału Europa League

Czwartkowy wieczór to czas rozgrywek Ligi Europy. Oprócz spotkania the Reds w Bradze rozegrano również siedem innych spotkań 1/8 finału, a w nich nie brakowało emocji i dramatycznych rozstrzygnięć. Liverpool nie będzie jedynym zespołem, który czeka trudne zadanie w meczu rewanżowym za tydzień.

CSKA Moskwa 0-1 FC Porto

Drugi z trzech portugalskich zespołów, podobnie jak Braga, również poradził sobie znakomicie. Mistrz kraju z Półwyspu Iberyjskiego pokonał w Moskwie CSKA po trafieniu Guarina w drugiej części spotkania, tym samym ustawiając się w pozycji faworyta przed rewanżem na Estadio do Dragao. Gracze obu drużyn stworzyli o wiele lepsze widowisko niż Braga i Liverpool, oddając łącznie 27 strzałów na bramkę rywala.

PSV Eindhoven 0-0 Glasgow Rangers

Pomimo zdecydowanej przewagi piłkarze PSV nie potrafili pokonać Alexandra i na rewanż na Ibrox Park pojadą z zaledwie bezbramkowym wynikiem. Gospodarze nie wykorzystali atutu własnego boiska i chociaż oddali 15 strzałów, to zaledwie jeden z nich okazał się celny, a to nie wystarczyło do wypracowania sobie przewagi bramkowej przed meczem za tydzień.

Bayer Leverkusen 2-3 Villareal CF

Na BayArena kibice obejrzeli najbardziej widowiskowe spotkanie kolejki, w którym jedyny hiszpański zespół na tym etapie rozgrywek pokonał Aptekarzy 2-3 i jest w kapitalnej sytuacji przed rewanżem. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, po bramce zdobytej przez Kadleca w 33 minucie, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Rossi i piłkarze obu drużyn na przerwę schodzili z remisem. W drugiej części gry to goście pierwsi zdobyli przewagę dzięki trafieniu Nilmara w 70 minucie, ale już dwie minuty później Castro doprowadził do wyrównania. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry Nilmar.

Dynamo Kijów 2-0 Manchester City

The Citizens wymieniani są jako jedni z głównych kandydatów do sięgnięcia po Ligę Europy w tym sezonie, wciąż nie porzucili walki o mistrzostwo Premier League, jednak potwierdzili, że mają problem z grą na wyjazdach na wschodzie Europy. Po porażce w fazie grupowej w Poznaniu z Lechem, dzisiaj podopieczni Roberto Manciniego przegrali w Kijowie z Dynamem 2-0 po bramkach Szewczenki w pierwszej i Guseva w drugiej odsłonie meczu.

Benfika Lizbona 2-1 PSG

Portugalscy piłkarze wybrnęli z tarapatów po bramce Luyinduli, odrabiając stratę i ostatecznie wygrywając spotkanie na własnym boisku 2-1 po golach Maxiego Pereiry i Jary. Tym samym wszystkie trzy portugalskie drużyny odniosły dzisiaj zwycięstwa.

Twente Enschede 3-0 Zenit St Petersburg

Zdobywcy Pucharu UEFA z 2008 roku polegli w Holandii z Twente aż 3-0 i przed rewanżem znajdują się w katastrofalnej sytuacji. O zwycięstwie przesądziła skuteczność piłkarzy gospodarzy, bo obie drużyny oddały po 7 celnych i 6 niecelnych strzałów, a mimo to Malafeev aż trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki. Świetny mecz rozegrał De Jong, który zdobył dwie bramki, jedną dorzucił Landzaat.

Ajax Amsterdam 0-1 Spartak Moskwa

Trzeci holenderski zespół nie poradził już sobie jednak tak dobrze, przegrywając na Amsterdam ArenA ze Spartakiem Moskwa 0-1. Osłabiona brakiem Suareza i Emmanuelsona, sprzedanych w zimie, drużyna uległa zespołowi z Moskwy po bramce Alexa z 57 minuty i na rewanż do stolicy Rosji uda się z zamiarem odrobienia straty.