05.05.2024
17:30

Osób online 1262

Pełne 90 minut Hendersona

Jordan Henderson rozegrał pełne 90 minut, a Anglia zdołała zremisować 1-1 z Hiszpanią w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy do lat 21 w Danii.

Danny Welbeck strzelił wyrównującą bramkę w 88 minucie spotkania. Na prowadzenie w pierwszej połowie wyprowadził Hiszpanów Ander Herrera.

Ustawiony w środku boiska nowy piłkarz Liverpoolu czuł się bardzo dobrze z piłką i ciągle dążył do jej posiadania.

Numer 8 Anglików zakończył spotkanie z opaską kapitana po tym, jak Michael Mancienne został zastąpiony w 67 minucie i okazało się to być dobrym znakiem, gdyż pomógł swojej drużynie uzyskać remis.

Było sporo kontrowersji wokół pierwszej bramki, która padła w 13 minucie, gdyż powtórki telewizyjne sugerowały, że Herrera wbił piłkę ręką do bramki.

Pomimo, że Hiszpania prowadziła grę, Anglia nie poddawała się i była blisko wyrównania w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, jednak strzał Daniela Sturridge'a został obroniony przez Davida de Geę.

Hiszpania miała po przerwie okazje na drugą bramkę, jednak w samej końcówce Welbeck zdobył gola dającego drużynie Stuarta Pearce'a remis w pierwszym spotkaniu.

Były środkowy obrońca Liverpoolu, Mikel San Jose, spędził całe spotkanie na ławce.

W innym grupowym spotkaniu Czechy pokonały Ukrainę 2-1. Anglia zagra z Ukrainą w środowy wieczór.

Najlepsze momenty Hendersona w meczu:

1 min: Dobry odbiór w środku boiska.

8 min: Piękne podanie w pole karne do Danny'ego Welbecka, jednak napastnik został zatrzymany przez hiszpańską obronę.

11 min: Świetny rajd w pole karne, jednak dośrodkowanie Danny'ego Rose'a przyniosło tylko rzut rożny.

26 min: Henderson świetnie rozegrał piłkę w trójkącie, a Sturridge oddał strzał, który De Gea obronił.

38 min: Utrzymał posiadanie kilkoma pięknymi podaniami.

43 min: Rozrzucona piłka na prawą stronę do Kyle'ego Walkera, który zaatakował na skrzydle.

54 min: Dobre podania w pomocy, nowy zawodnik Liverpoolu wbiegł w pole karne i oddał piłkę do Ryana Bertranda, który jednak fatalnie się pomylił przy wrzutce.

63 min: Dobre rozegranie ataku.

67 min: Przejmuje opaskę kapitana po zejściu Michaela Mancienne'a.

75 min: Kolejne znakomite wbiegnięcie w pole karne, jednak Sturridge zbyt długo zwlekał i został zablokowany.