LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1165

Carragher przed sezonem


Po 43 dniach od porażki z Aston Villa, która pozbawiła zespół awansu do europejskich pucharów, zawodnicy Liverpoolu powrócą do Melwood. W poniedziałek z wypoczętymi obolałym kończynami i ponownie naładowanymi bateriami przystąpią do przedsezonowych przygotowań. Przygotowywać się będą do kluczowego sezonu, który rozpoczną pod wodzą Kenny'ego Dalglish. Kibice nie mogą się już doczekać pierwszego meczu.

Po szybkim postępie dokonanym pod wodzą Kenny'ego Dalglisha w drugiej części sezonu, Jamie Carragher nie może się doczekać powrotu do pracy.

Doświadczony obrońca Liverpool wyjawia swoje nastawienie przed rozpoczęciem przedsezonowych przygotowań.

- Cieszę się, że wracam do treningów - powiedział Carragher.

- Mieliśmy dłuższą przerwę niż zwykle i nie mogę się już doczekać startu przygotowań.

- Na końcu sezonu jesteś gotowy na wakacje i odpoczynek. Jednak od połowy sezonu zaczynasz się już koncentrować na nadchodzącym sezonie.

- Zaczynasz ekscytować się ponownie. Czuję się zregenerowany i gotowy.

- Mam wiele optymizmu przed rozpoczęciem nowego sezonu.

- Nasza forma w drugiej części ubiegłego sezonu była naprawdę dobra. Musimy przygotować się odpowiednio i rozpocząć nowy sezon w podobny stylu.

Kiedyś pierwszy dzień treningowy wywoływał strach między zawodnikami. Byli wysyłani na strome wzgórze i trenowali bardzo rygorystycznie zanim nie wypocili wszystkich wakacyjnych ekscesów.

Jednakże czasy się zmieniają. Każdy zawodnik posiada teraz własny, specjalnie zaprojektowany program treningowy, aby zapewnić mu grę na optymalnym poziomie.

Doktor Peter Brukner stojący na czele sztabu medycznego, w którym znajdują się tacy lekarze jak Darren Burgess odpowiadający za przygotowanie kondycyjne, próbują wszelkich sposób by zawodnicy byli w pełni formy.

Monitorowanie pulsu i bicia serca będzie pokazywać jak ciężko zawodnik trenuje i czy treningowy dryl pomaga zawodnikowi wrócić do optymalnej formy.

Kładzie się też wielki nacisk na dietę i odpowiednie uzupełnianie płynów.

- Wiele się zmieniło od mojego pierwszego sezonu - powiedział Carragher, który debiutował w 1997 roku.

- Treningi nie są tak wyczerpujące, jak zwykły być. Kiedyś było więcej biegania. Biegaliśmy wszyscy razem. Teraz jesteśmy podzieleni na grupy.

- Gra zrobiła postęp, odkąd używamy tak często nauki sportowej. Każdy jest teraz oceniany indywidualnie.

- Są badania serca i krwi. Wyniki mówią jaki trening należy zawodnikowi rozpisać.

- Każdy dostaje swój plan treningowy, aby był jak najlepiej przygotowany do nowego sezonu.

Gracze dostali specjalny program treningowy na okres urlopu, aby zachować dobrą formę.

Wzór profesjonalizmu, Jamie Carragher nie potrzebuje dodatkowych zachęt, by upewnić się, że jest w stanie niesamowicie biegać po boisku.

Carragher przesunął się w zeszłym sezonie na drugie miejsce w klasyfikacji najczęściej występujących zawodników w barwach The Reds. Jest zdeterminowany, aby podtrzymać wysoki poziom swojej gry i polepszyć wynik 668 występów dla Liverpoolu.

- Dni, kiedy przychodziłeś na przygotowania przedsezonowe z nadwagą i potem spalałeś zbędne kalorie, dawno minęły - wyznał Jamie.

- Miałbyś problemy, jeśli wróciłbyś w złej formie.

- Bardzo dbamy o siebie teraz. Gra wymaga perfekcyjnego przygotowania, dlatego zwracam szczególną uwagę na dietę.

- Mógłbyś wyjść parę razy w ciągu urlopu zabawić się, czego nie zrobisz w trakcie sezonu, ale nie chcesz obniżać swojej formy.

- Im starszy jesteś, tym trudniej jest zachować dobrą formę.

- Walka o miejsce w drużynie jest naprawdę ciężka. Jeśli przyjdzie paru nowych zawodników, nie zrobisz im lepszego prezentu niż stawienie się na przygotowania w złej formie.

- To postawiłoby zawodnika w bardzo złej sytuacji. Otrzymujemy specjalny program treningowy na wakacje, ale to nic nowego. Dostajemy taką rozpiską od czasów Gerarda Houlliera.

- Klub zobaczy, czy stosowałeś się do treningu. Wszystko wyjdzie w trakcie poniedziałkowych badań.

- Będą wiedzieli jaka nasza kondycja powinna być.

Jednej twarzy z rodziny Liverpoolu będzie brakować - Sammy'ego Lee. Asystent trenera odszedł z klubu w tym tygodniu.

- Pracowałem z nim bardzo długo. Pomógł mi wydatnie w trakcie kariery. W futbolu gracze i członkowie sztabu przychodzą i odchodzą. Chciałbym życzyć mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.

W zeszłym roku w przygotowaniach do nowego sezonu przeszkodził mundial odbywający się w południowej Afryce. Wiele graczy przybyło do Melwood późno.

W tym roku tylko Luis Suarez i Lucas Leiva nie pojawią się od początku na przedsezonowych przygotowaniach. Większość składu rozpocznie treningu już w poniedziałek. Gracze tacy jak Pepe Reina, Glen Johnson, Raul Meireles, Dirk Kuyt i Jordan Henderson dostaną parę dodatkowych dni wolnego, ze względu na ich posezonowe występy w reprezentacjach swoich krajów.

- To świetnie, że większość piłkarzy będzie trenowała od początku - powiedział Carragher.

- To będzie ogromna różnica. Ciężko jest, gdy piłkarze dojeżdżają na treningi jeden po drugim w różnych odstępach czasu.

- To dobrze dla trenera by mieć wszystkich zawodników razem. Po porządnych przygotowaniach będziemy w pełni gotowi na nadchodzący sezon.

- Miło będzie zobaczyć znów chłopaków. Jestem pewien, że w drużynie pojawi się parę nowych twarzy przed zamknięciem okna transferowego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Niepewna przyszłość Tsimikasa  (0)
22.06.2024 18:35, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
AFCON a najbardziej intensywny miesiąc ligowy  (0)
22.06.2024 18:33, Wiktoria18, thisisanfield.com
Van Dijk i Koeman krytykują Taylora i Atwella  (0)
22.06.2024 18:14, A_Sieruga, thisisanfield.com
Podsumowanie siedmiu lat Salaha w klubie  (1)
22.06.2024 15:01, Bartolino, liverpoolfc.com
Van Dijk i Gakpo z kompletem minut dla Holandii  (4)
22.06.2024 08:04, A_Sieruga, liverpoolfc.com
Wright o słabym początku Trenta  (0)
22.06.2024 01:12, B9K, thisisanfield.com
Liverpool zagra z Sevillą na Anfield  (5)
21.06.2024 11:35, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Macca z asystą dla Argentyny  (0)
21.06.2024 10:53, Margro1399, liverpoolfc.com