LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1119

Ayre o City i finansowym fair play


Dyrektor zarządzający Liverpoolu Ian Ayre jest kolejną osobą, która ma wątpliwości co do umowy sponsorskiej na kwotę 400 milionów £, jaką podpisał ostatnio Manchester City z Etihad Airlines.

Kontrakt uwzględnia oddanie praw do nazwy Eastlands, sfinansowanie przez Etihad Airlines większości ośrodka treningowego, który ma powstać obok stadionu, oraz przedłużenie umowy dotyczącej logo na koszulkach piłkarzy.

Jako że Etihad to linie lotnicze z siedzibą w Abu Dhabi, mieście rodzinnym właściciela The Citizens szejka Mansoura, podniosły się głosy, że umowa jest w rzeczywistości fikcyjna, a na celu ma jedynie ominięcie przepisów finansowego fair play UEFA, które zabraniają klubom wydawać na transfery więcej niż zarobią.

Na początku tego tygodnia manager Arsenalu Arsene Wenger stwierdził, że umowa ta „stwarza poważne wątpliwości co do tego, czy finansowe fair play będzie wiarygodne”, a teraz również Ian Ayre dołączył swój głos do chóru niezadowolenia.

- Czy Etihad, Manchester City i szejk Mansour to strony powiązane? Jeśli tak, to UEFA powinna się tym zająć – powiedział Ayre.

- Kiedy w marcu prowadziłem rozmowy na konferencji o finansowym fair play, byłem jego zadeklarowanym zwolennikiem. Ludzie z UEFA, którzy zarządzają tym systemem powiedzieli, że wobec umów pomiędzy stronami, które są ze sobą powiązane, zostaną podjęte odpowiednie i zdecydowane kroki.

- W Europie nigdy nie było przypadku, by klub zmienił nazwę swojego obecnego stadionu w zamian za taką kwotę – dodał Ayre.

- Przez ostatnie 9 lat stadion nazywał się City of Manchester Stadium lub Eastlands. Teraz ma się nazywać inaczej, a ktoś w zamian za to daje olbrzymią ilość pieniędzy.

- Uważam, że to dziwne, ponieważ nie istnieją żadne kryteria, które pozwalałyby na zmianę nazwy stadionu za takie pieniądze. Mike Ashley próbował tego w Newcastle [sportsdirect.com@St James' Park], jednak nikt tak nie nazywa tego stadionu, a jego nazwa nie miała takiej ceny.

We wtorek Manchester City wydał oświadczenie, w którym określił słowa Wengera jako „bezpodstawne i godne pożałowania”.

W oświadczeniu dodano: - Manchester City jest proaktywnym członkiem European Clubs Association oraz działa czynnie i przejrzyście jeśli chodzi o finansowe fair play.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Pierwszy wywiad Arne Slota w Liverpoolu  (0)
19.06.2024 18:47, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Kluby nie puszczą zawodników na AFCON?  (1)
19.06.2024 18:16, Redbeatle, thisisanfield.com
Owen nie wierzy w rozkwit formy Núñeza  (5)
19.06.2024 15:58, Margro1399, thisisanfield.com
Zawodnicy Liverpoolu na Copa America  (0)
19.06.2024 12:52, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Zasady Premier League a okno transferowe The Reds  (1)
19.06.2024 12:08, Bartolino, thisisanfield.com
Występ Diogo Joty na Euro  (0)
19.06.2024 08:49, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Deschamps o braku występu Konate z Austrią  (3)
18.06.2024 20:11, B9K, thisisanfield.com