LIV
Liverpool
Champions League
04.11.2025
21:00
RMA
Real Madryt
 
Osób online 1178

Sebastian Coates - 10 faktów


Liverpool sfinalizował wczoraj transfer wysoko ocenianego Urugwajczyka, Sebastiana Coatesa. Co tak naprawdę wiemy o naszym nowym obrońcy? Za pośrednictwem oficjalnej strony klubu, przedstawiamy Państwu dziesięć faktów z jego życia.

1. Urugwajscy kibice nazywają Coatesa "Luganito", ponieważ wydaje się on być naturalnym następcą kapitana drużyny narodowej, Diego Lugano. Rzeczywiście, sam Lugano wspominał, iż oczekuje, że opaskę kapitańską przejmie po nim właśnie Coates.

2. Transfer Coatesa oznacza, że Liverpool ma teraz w swoim składzie dwóch zwycięzców Copa America: Luisa Suareza, okrzykniętego najlepszym zawodnikiem turnieju i Sebastiana Coatesa, najlepszego gracza młodego pokolenia.

3. Mając 199 cm wzrostu jest jednym z najwyższych piłkarzy the Reds w historii. Pod tym względem przegrywa tylko z Peterem Crouchem.

4. Urodził się tego samego dnia, co ulubieniec kibiców, Sami Hyypia, czyli 7 października. Tego dnia na świat przyszli także Simon Cowell i Alesha Dixon.

5. Coates strzelił kiedyś bramkę drużynie Liverpoolu. Mowa o Liverpool Fútbol Club, z którym mierzył się grając w barwach Nacionalu.

6. W wywiadzie przeprowadzonym przez Ovacion, Coates przyznał, że to Luis Saurez przekonał go do przejścia na Anfield. "Rozmawialiśmy trochę, powiedział, że to klub z wielką historią i tradycjami. Dobrze sobie tam radzi i ważne jest, iż gra tam już inny Urugwajczyk".

7. Coates nie powinien mieć problemów z nauczeniem się angielskiego. Ojciec Sebastiana, Peter, to rodowity Anglik, a sam zawodnik stwierdził, że skorzysta z kilku lekcji.

8. Coates zadebiutował w drużynie Nacionalu w wieku 17 lat podczas spotkania z Bella Vista. Dziennikarze hiszpańskiego El Pais okrzyknęli go najlepszym zawodnikiem tamtego meczu.

9. Od tego momentu obrońca rozpoczynał w wyjściowej jedenastce każdy mecz Nacionalu, unikając zawieszeń i występów w drużynie narodowej.

10. Coates jest obecnie jedynym piłkarzem reprezentacji Urugwaju, który reprezentując swój kraj, nie przegrał żadnego spotkania.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Xabi Alonso: To prawdziwy europejski klasyk (0)
03.11.2025 23:02, Gall1892, realmadrid.com
Xabi: Trent gotowy na mecz z Liverpoolem (0)
03.11.2025 22:41, Kubahos, The Athletic
Liverpool – Real Madryt: Sytuacje kadrowe (0)
03.11.2025 22:06, MaksKon, liverpoolfc.com
Huijsen przed starciem na Anfield (1)
03.11.2025 21:36, Armani87, Liverpool Echo
Van Dijk: Nie utrzymuję kontaktu z Trentem (0)
03.11.2025 20:37, Olastank, liverpool.com
Konferencja prasowa: Arne Slot (0)
03.11.2025 19:38, Mdk66, liverpoolfc.com
Real nie odbędzie treningu na Anfield (0)
03.11.2025 18:53, Wiktoria18, thisisanfield.com