05.05.2024
17:30

Osób online 1136

Porażka młodzików w Niemczech

Nadzieje podopiecznych Rodolfo Borrella na awans z grupy NextGen Series mocno się zachwiały po wczorajszej porażce z Wolfsburgiem 0:2. W zeszłym tygodniu na Anfield zespoły podzieliły się punktami, jednak tym razem gospodarze dowieźli korzystny rezultat do końca meczu.

Dwie bramki w pierwszych dziesięciu minutach po zmianie stron wystarczyły Niemcom do wybicia atutów młodym Czerwonym, a oba kluby zajmują teraz wspólnie drugie miejsce w grupie mając zgromadzone po 4 punkty.

Nikt w drużynie Borrella nie spodziewał się łatwego meczu i skoncentrowani Liverpoolczycy zdominowali pierwszą część meczu. Swoje szanse w pierwszych minutach powinni wykorzystać Suso oraz Toni Silva.

Gospodarze pokazali swoją jakość w zeszłym tygodniu, a wczoraj strzelili gola już dwie minuty po przerwie, karząc the Reds za nieskuteczność z pierwszej połowy.

Andax Guleryuz wywalczył rzut wolny z odległości 25 metrów, a potem sam wykonał stały fragment gry potężną bombą nie dając szans Tyrellowi Belfordowi.

Podrażnieni goście nie zdążyli rozpędzić się do odrabiania strat, kiedy Wolfsburg podwoił swoje prowadzenie po szybkiej akcji. Giovanni Millemaci ruszył lewym skrzydłem, zszedł do środka i oddał dobry strzał w sam róg bramki.

Liverpool do końca spotkania starał się zdobyć chociaż kontaktową bramkę, jednak młodzi zawodnicy nie byli w stanie przebić się przez zwartą defensywę rywali.

Liverpool U-19: Belford, McLaughlin, Sama, Wisdom, Smith, Coady, Roddan, Sterling, Suso, Silva, Ngoo.