05.05.2024
17:30

Osób online 934

Remis U-18 z Evertonem

Bramka strzelona w doliczonym czasie zaprzepaściła szanse na zwycięstwo w derbach po tym, jak w sobotni poranek na Finch Farm drużyna Liverpoolu zremisowała z rywalami zza miedzy 1:1.

Matty Regan wyprowadził gości na prowadzenie w środku pierwszej połowy wykorzystując rzut karny wywalczony przez Raheema Sterlinga.

Everton ujrzał jak szanse doprowadzenia do remisu oddalają się, ale Sterling nie wykorzystał stuprocentowej okazji wybronionej przez Jamesa Fitzgibbona.

The Blues wywalczyli sytuację w doliczonym czasie gry, kiedy Chris Long dopadł do wolnej piłki w polu karnym i wbił ją do bramki, która zadecydowała o podziale punktów.

Mike Marsh pozwolił Sterlingowi na wyjście w pierwszym składzie po raz pierwszy w tym sezonie, jako, że jego młody podopieczny starał się naśladować swoich starszych kolegów, którzy odnieśli zwycięstwo na Goodison Park w zeszły weekend.

Liverpool zdecydowanie lepiej rozpoczął spotkanie na Finch Farm dominując nad posiadaniem piłki.

Jednakże to Everton wypracował groźniejsze sytuację na początku meczu, a Anton Forrester powinien zachować się lepiej w sytuacji sam na sam z Tyrellem Belfordem, ale napastnik starał zakończyć się akcję niechlujnym lobem.

Następnie Jake Bidwell mógł jedynie schować twarz w dłoniach, gdy po rzucie rożnym piłka została wybita z linii bramkowej.

Everton nadal pozostawał sfrustrowany, gdy w 20 minucie Chris Long z impetem przedarł się w pole karne Liverpoolu tylko po to, by zostać zatrzymanym przez Lewisa Hatcha. Piłka znalazła się u nóg Hallama Hope , jednak jakimś cudem Brad Smith zdołał wybić futbolówkę.

Gospodarze prawie zapłacili za swoje niewykorzystane sytuację, gdy David Moli wbiegł w jedenastkę Evertonu, ale jego wysiłek został udaremniony.

Jednak Liverpool objął prowadzenie w 34 minucie, kiedy Tyias Browning sprowadził na ziemie Sterlinga w polu karnym.

Regan podszedł do piłki czyniąc honory wykonywania rzutu karnego i nie pomylił się umieszczając piłkę w siatce.

Everton dobrze rozpoczął drugą połowę i tylko słupek nie pozwolił, by John Lundstram zdobył gola wyrównującego po uderzeniu z 25 metrów.

The Blues nadal trudzili się by doprowadzić do remisu, jednak Hope nie wykorzystał rzutu wolnego, a czas mijał. Z drugiej strony Sterling wypracował sobie pozycję do oddania strzału, ale znacznie chybił.

Główka Jordana Barrowa zmierzała w światło bramki, ale Peter Aylmer wyręczył w tej sytuacji Belforda i zażegnał niebezpieczeństwo.

Sterling powinien postawić kropkę nad i, gdy znalazł się naprzeciwko bramki, ale jego strzał po ziemi został zablokowany przez Fitzgibbona.

Liverpool zapłacił za brak skuteczności, kiedy Chris Long zdobył gola w doliczonym czasie gry i uratował jeden punkt dla Evertonu.

Liverpool U-18: Belford, Hatch, Smith, Regan, Rafferty, Aylmer, Baio, Sumner (Quirk), Dunn (Peterson), Sterling, Moli (Mukendi).