05.05.2024
17:30

Osób online 1023

Przegrana rezerw z Newcastle

Rezerwy Liverpoolu odniosły frustrującą porażkę przegrywając 3:2 z Newcastle United w pięciobramkowym thrillerze we wtorkowy wieczór. W drużynie Rodolfo Borella do siatki trafili Raheem Sterling i Michael Roberts, a Newcastle nie strzeliło karnego.

Borell nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Toniego Silvy i Suso a także zawieszonego Craiga Roddana, ale linię ataku poprowadził bramkostrzelny napastnik Adam Morgan.

Legenda the Kop, Peter Beardsley w zeszłym tygodniu został mianowany na menadżera ds. rozwoju w Newcastle, a Willie Donachie zajął się drużyną United.

Gospodarze wystawili silny skład z napastnikami Nilem Rangerem i słowacką gwiazdą Harisem Vukicem.

Drużyna Newcastle wyszła szybko do przodu i otrzymała nagrodę w postaci rzutu karnego już w 6. minucie, ale strzał Rangera wspaniale obronił Tyrell Belford.

Sterling wyprowadził Liverpool na prowadzenie po 15 minutach doskonałym, podkręconym strzałem po świetnie wypracowanej sytuacji przez Morgana.

Liverpool miał znakomitą okazję do podwyższenia wyniku na 2:0 tuż przed przerwą, ale stoper United, Rob Elliott dwukrotnie bezbłędnie wykopał piłkę z bliskiej odległości, blokując Sterlinga i Krisztiana Adorjana.

Gospodarze odpowiedzieli jednak i w przeciągu ośmiu minut od rozpoczęciu drugiej połowy było już 2:1, a do siatki dwa razy trafił Ranger, który w ten sposób zrekompensował stracony rzut karny. Następnie napastnik podał do Michaela Richardsona, który widowiskowo uderzył na 3:1.

Oszołomieni w drugiej połowie młodzi the Reds nie zamierzali się poddać i Roberts trafił do siatki na 3:2 po akcji Ryana McLaughlina.

Podopieczni Borella mieli jeszcze dwie szanse na wywiezienie punktu, ale Adorjan uderzył za szeroko, a w ostatniej próbie Joe'ego Rafferty’ego, który wszedł w 84. zabrakło kilku cali.

Liverpool: Tyrell Belford, Ryan McLaughlin (Joe Rafferty 84), Brad Smith, Stephen Sama, Andre Wisdom, Conor Coady, Raheem Sterling, Michael Roberts, Adam Morgan, Krisztian Adorjan, Michael Ngoo.

Rezerwowi: Jamie Stephens, Jack Dunn, Adam Hajdu, Kristoffer Peterson.