17:30

Osób online 963

Podsumowanie czwartej rundy

Wszystkie najlepsze kluby Premier League bez większych problemów zameldowały się w ćwierćfinale Carling Cup. Do Manchesteru United, Cardiff, Arsenalu i Crystal Palace dołączyły dziś kolejne cztery kluby, między innymi Liverpool.

Wczorajsze zmagania rozpoczęły się od wyjazdowego meczu mistrzów Anglii, Manchesteru United do Aldershot. Czerwone Diabły musiały wynagrodzić swoim kibicom druzgocącą porażkę derbową 1:6 i udało im się to po golach Berbatova, Owena i Valencii.

Kanonierzy musieli odrabiać straty na Emirates w meczu z Boltonem, który prowadził po golu Muamby 1:0. Ostatecznie bramki Arszawina i Parka pozwoliły Arsenalowi dalej cieszyć się mianem zespołu, który nigdy nie przegrał w Carling Cup na własnym stadionie, Emirates. Dobre zawody rozegrał były zawodnik Liverpoolu, Yossi Benayoun.

W nieco mniej ciekawie zapowiadających się spotkaniach walijskie Cardiff zdołało pokonać Burnley po golu Joe Masona, a Crystal Palace poradziło sobie u siebie z Southamptonem 2:0.

Liverpool po raz drugi w sezonie udał się na Britannia Stadium i chociaż po pierwszej połowie podobnie jak we wrześniu przegrywał 1:0, dwa wspaniałe gole Suareza pozwoliły ekipie Dalglisha na pierwszy od czterech lat awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

W prawdopodobnie najsilniejszej parze IV rundy Pucharu Ligi Chelsea długo męczyła się z Evertonem i po remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry Daniel Sturridge okazał się bohaterem strzelając bramkę w 116 minucie. The Toffees kończyli spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Drenthe.

Prawdziwy thriller obejrzeli widzowie na Ewood Park, gdzie miejscowe Blackburn po golu Gaela Giveta w ostatniej minucie dogrywki odprawiło świetnie spisujące się w tym sezonie Newcastle 4:3.

Manchester City kontynuuje pokaz swojej niesamowitej siły ofensywnej po zwycięstwie 5:2 na stadionie Wolverhampton, Molineux. Chociaż gospodarze wyszli naprowadzenie po golu Milijasa, bramki Dzeko (2), Nasriego i Johnsona oraz samobój Vriesa pozbawiły ich szans na sprawienie niespodzianki.